10 najzvláštnejších zamestnaní na svete

893

Cítite sa v práci trochu znudení a máte chuť na zmenu? Prečo nevyskúšať jednu z týchto prác? Pravdepodobne nie sú podľa každého gusta, ale verte či nie, sú to reálne práce, ktoré vykonávajú reálni ľudia. Tu je 10 najpodivnejších zamestnaní na svete:

1. Profesionálny spáč

woman sleeping on blue throw pillow
Autor fotografie je bruce mars

Hotel vo Fínsku si najal zamestnanca ako „profesionálneho spáča“, aby otestoval pohodlie postelí. Táto osoba spí každú noc v inej hotelovej posteli a o spokojnosti s každou z nich napíše recenziu.

2. Pozorovateľ schnúcej farby

man and woman painting wall
Autor fotografie je Kenny Eliason

Nie, nie je to vtip. Niekto sa naozaj živí pozorovaním schnúcej farby. V súčasnosti má túto prácu istý muž v Spojenom kráľovstve a celé dni trávi natieraním kartónov, aby otestoval, ako dlho schnú nové zmesi farieb, a sledovaním zmien farby a štruktúry.

3. Divák Netflixu na plný úväzok

person holding remote pointing at TV
Autor fotografie je freestocks

Predstavte si, že by ste boli platení za celodenné sledovanie televízie! Nebo. A pre jedného šťastného zamestnanca sa tento sen stal skutočnosťou. Netflix si najal niekoho, kto sleduje všetok ich obsah predtým, ako je dostupný verejnosti, a jeho úlohou je prezerať a priraďovať každému programu správnu kategóriu, čo nám, divákom, pomáha nájsť presne to, po čom túžime, či už ide o romantickú komédiu alebo vtipný seriál s hovoriacimi zvieratami.

4. Posúvač do vlakov

red and black train in the city during daytime
Autor fotografie je Joshua Anand

Ak si myslíte, že londýnske metro je preplnené, mali by ste vidieť vlaky v Japonsku. „Oshiyas“ (posunovači/tlačiči) sú najímaní, aby pomohli natlačiť čo najviac ľudí do vlaku tým, že ich budú tlačiť zvonku, kým sa dvere nezatvoria.

5. Profesionálny smútiaci

group of people attending burial
Autor fotografie je Rhodi Lopez

V juhovýchodnej Ázii je tradíciou, že hlasný pohreb pomôže mŕtvemu pri ceste do posmrtného života, preto sa najímajú profesionálni smútiaci, ktorí počas celého obradu hlasno plačú.

6. Dojič hadov

black and gray snake
Autor fotografie je George Stewart

Úlohou hadieho dojiča je zbierať jed z jedovatých hadov do nádob na použitie v liekoch proti jedovatosti. Neviem, kto by bol taký odvážny, no každopádne mu patrí veľká vďaka.

7. Ochutnávač psieho jedla

black and white short coated dog eating
Autor fotografie je Chewy

Úlohou ochutnávača psieho krmiva je ochutnávať nové výrobky pre psov vrátane kostí, mäsových konzerv a sušienok. Robia to preto, aby otestovali chuť a štruktúru v porovnaní s konkurenčnými značkami krmív pre psov a ľudskou stravou.

8. Pachový sudca

woman in orange shirt with purple flowers on her head
Autor fotografie je Elly Johnson

Na testovanie účinnosti nových výrobkov sa najímajú pachoví sudcovia, ktorí dobrovoľníkom ovoniavajú dych, nohy a podpazušie. Členovia personálu si nechávajú každý mesiac testovať čuch, aby sa uistili, že ich úsudok je presný.

9. Ochutnávač marmitu

heinz home style gravy jar
Autor fotografie je Brett Jordan

Hovorí sa, že ho buď milujete, alebo nenávidíte. Marmite je britská nátierka vyrábaná z extraktu kvasníc. Vzniká ako vedľajší produkt pri varení piva. Je to lepkavá, tmavo hnedá hmota s veľmi výraznou chuťou. Ako člen tímu ochutnávačov marmitu ste zodpovedný za kontrolu správnej štruktúry, konzistencie a chuti každej dávky Marmitu.

10. Potápačský rozvozár pizze

person holding pizza in box
Autor fotografie je Arantxa Aniorte

Neviem, či ste vedeli (ja nie), ale na Floride sa nachádza podmorský hotel. A dokonca! Ak by ste dostali chuť na pizzu, majú potápačského doručovateľa pizze. Zásobuje ich pizzou tak, že ju prenáša cez more vo vodotesnom kufri.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre