10 neobvyklých spôsobov použitia Coca Coly

962

Nedávno sme vám ozrejmili nezvyčajné spôsoby použitia piva. Dnes máme pre vás ďalší zaujímavý zoznam neobvyklých spôsobov použitia produktu, ktorý má v obľube mnoho z nás: Coca Cola. Colu uviedla na trh spoločnosť Coca Cola v roku 1886. Tento zoznam vám ponúkne niekoľko nápadov, ako Colu využiť inak ako na pitie.

1. Odstraňovač hrdze

blue and brown metal chain link fence
Autor tejto fotografie je Zdeněk Macháček

Coca Cola je vynikajúci prostriedok na ničenie hrdze. Ak máte nejaké malé veci, ktoré potrebujú odstrániť hrdzu, namočte ich na noc do Coly a ráno ich poriadne vydrhnite. Vlastnosti koly pomáhajú rozkladať čiastočky hrdze, čo veľmi uľahčuje čistenie. Colu môžete použiť aj na chrómový povrch, ktorý je poznačený hrdzou – nalejte trochu na drsnú handričku a krúživými pohybmi ju pretrite. Nezabudnite použitú Colu potom vyliať, ušetríte si cestu k doktorovi.

2. Čistenie okna

a black and white photo of a cat looking out a window
Autor tejto fotografie je Cristofer Maximilian

Podobne ako v predchádzajúcej položke, kyselina citrónová obsiahnutá v Coca-Cole je vynikajúcim čistiacim prostriedkom na okná. Je to užitočné najmä pre okná áut, na ktorých sa môže usadzovať ťažko odstrániteľná špina. Nalejte plechovku Coly a pretrite okno – potom ho utrite vlhkou handričkou, aby okno nezostalo lepkavé.

3. Pridajte ju do jedla

a can of coca cola next to a can of soda
Autor tejto fotografie je NAVEEN VARGHESE

Cola sa dá použiť do rôznych receptov. Môžete ju zmiešať s BBQ omáčkou, čím získate vynikajúcu marinádu, a dokonca v nej môžete zapiecť celé kura. Cukry dodávajú hlbokú lesklú vrstvu a karamelizovanú chuť, zatiaľ čo kyselina citrónová dodáva príjemnú štipľavosť.

4. Odstrániť zápach zo skunka

selective focus photography of skunk
Autor tejto fotografie je Bryan Padron

Pre tých z vás, ktorí žijú v oblastiach, kde môže byť zápach skunkov problém, jedna plechovka Coly pridaná do vedra s vodou so saponátom pomáha odbúrať zápach. Ak vás náhodou postriekal skunk, postavte sa do sprchy a celý sa polejte Colou, počkajte niekoľko minút a potom sa opláchnite. Bonus hlavne pre ženy je, že Cola je vynikajúci prostriedok na ošetrenie vlasov! Takže dva tipy v jednom, nemáte začo.

5. Zabijak bolesti

white jellyfishes swims
Autor tejto fotografie je Joel Filipe

Chemické látky v Cole môžu veľmi účinne pomôcť neutralizovať bolesť po popŕhlení medúzou. Síce väčšina ľudí na pláži asi nebude mať pri sebe krém na poranenia, pravdepodobne bude mať pri sebe fľašu Coly. Stačí, ak si polejete žihadlo Colou a pocítite úľavu. A malý tip na záver, ak nenatrafíte na žiadnu Colu, ďalšou alternatívou liečbou je vymočiť sa na poranenú časť tela – alebo požiadať niekoho iného, aby sa vymočil za vás.

6. Odstránenie čiernej farby z hrncov

BuzzFeed/pinterest

Na dne hrncov sa niekedy môže vytvoriť čierny povlak a odstrániť ho je ťažšie ako odstrániť nálepky zo skrine, ktoré tam vaše deti plné nadšenia polepili. Je to spôsobené nadmerným varením alebo len prirodzeným zafarbením spôsobeným vysoko kyslými potravinami. Ak chcete odstrániť čiernu farbu a mať hrniec ako nový, nalejte doň plechovku Coly a postavte ho na sporák na mierny oheň. Približne po hodine hrniec umyte.

7. Čisté oblečenie

white textile on blue plastic laundry basket
Autor tejto fotografie je Annie Spratt

Mastné škvrny sa z oblečenia odstraňujú veľmi ťažko a prostriedky na ich odstránenie môžu byť veľmi drahé. Ja mám pre vás lacné riešenie: vylejte plechovku koly do práčky spolu s bežným pracím prostriedkom a zapnite. Taktiež pomáha odstrániť krv a zápach z oblečenia.

8. Zabíjanie chrobákov

orange and black snail on green mango fruit
Autor tejto fotografie je Krzysztof Niewolny

Nalejte trochu Coly do plytkého taniera a umiestnite ho do záhrady v blízkosti miesta, kde máte problémy so škodcami. Slimáky a iný hmyz sa pôjdu napiť a už nikdy nevylezú. Pomôže vám to ušetriť obrovské množstvo peňazí tým, že zníži potrebu používania pesticídov. Zvyšky Coly, bez chrobákov samozrejme, môžete vyliať na rastliny, ktoré majú rady kyslú pôdu.

9. Uzdravte sa

Sora Shimazaki/pexels

Coca cola je užitočná pri rôznych ochoreniach. Najčastejšie sa používa na upokojenie žalúdočných ťažkostí. Stačí pomaly popíjať Colu a malo by vám to pomôcť zmierniť nevoľnosť. Je vhodná aj pre ľudí trpiacich hnačkou.

10. Vyrobte si sopku

Paul Appleyard/flickr

Väčšina ľudí pozná sopku Cola + mentos. Do fľaše s Colou hodíte Mentos a chemická reakcia spôsobí, že Cola vystrekne. Obľúbená zábava detí v škole.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre