10 nezvyčajných kombinácií potravín

497

Aj vy často krútite hlavou nad divnými kombináciami jedál? Včera sme vám predstavili zoznam 10 najlepších kombinácií jedál, dnes máme pre vás zoznam plný netradičných kombinácií.

1. Mrkva a cukor

orange carrots on green grass
Autor tejto fotografie je K8

Hoci sa môže zdať zvláštne pridávať do zeleniny cukor, vo Francúzsku je to veľmi bežný spôsob prípravy mrkvy. Odborný termín pre tento pokrm je Vichy Carrots, pri ktorom sa kombinuje mrkva, soľ, korenie, cukor a voda Vichy (perlivá voda z regiónu Vichy) a varí sa, až kým mrkva nie je lesklá. Cukor zvýrazní chuť mrkvy a výsledkom je úžasný pokrm s nádherne oranžovou zeleninou.

2. Káva a soľ

shallow focus photography of coffee late in mug on table
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao

Na zvýraznenie chuti kávy pridajte do nej trochu soli – ide o veľmi časté použitie soli, pretože sa používa prakticky vo všetkých jedlách. Stačí štipka, aby ste pripravili vynikajúce espresso.

3. Paradajky a cukor

sliced vegetables
Autor tejto fotografie je Nadine Primeau

Používajte cukor, nie soľ! Paradajky sú už aj tak kyslé a pridanie soli len zvýši ich kyslosť. Cukor sladí a zvyšuje chuť paradajok. Paradajky sú koniec koncov ovocie.

4. Čokoláda a káva

chocolate bars on white table
Autor tejto fotografie je Tetiana Bykovets

Keď pečiete niečo s čokoládou, pridajte trochu kávy – posilní chuť čokolády bez toho, aby pridala silnú kávovú príchuť.

5. Mäso a badyán

person slicing a meat on brown wooden board
Autor tejto fotografie je José Ignacio Pompé

Pri dusení mäsa pridajte badyán, síce ho necítite, ale jeho aróma dodáva mäsu bohatosť. Tento trik používa Heston Blumenthal, majiteľ reštaurácie Fat Duck (3 michelinské hviezdy), ktorá bola tri roky po sebe vyhlásená za najlepšiu reštauráciu na svete.

6. Varenie paradajok aj listov

red tomatoes
Autor tejto fotografie je Clay Banks

Prihoďte vetvičku paradajky – vetvička obsahuje všetku chuť, ktorú v paradajkách milujeme – vezmite si list, privoňajte si k nemu a budete vedieť, čo myslím.

7. Zemiaky a muškátový oriešok

a pile of potatoes sitting next to each other
Autor tejto fotografie je Tom Paolini

Pridajte trošku muškátového oriešku, dodá zemiakom príchuť, ktorú ľudia nespoznajú, ale určite im bude chutiť. Platí to pre všetky zemiakové jedlá.

8. Chilli a čokoláda

red and green leaves on white table
Autor tejto fotografie je Kelly Brito

Do čili pridajte čokoládu. Prehĺbi chuť chilli a dodá výrazný základ. Tento trik je dobre známy na juhu, kde sú bežné súťaže v pečení čili.

9. Jablká a vanilka

Joy/flickr

Jablká sú veľmi kyslé a pri varení si väčšinou vyžadujú trochu cukru. Väčšina ľudí pridáva do jedál z jabĺk muškátový oriešok alebo škoricu, ale vanilkový extrakt dodáva úžasnú chuť, ktorú väčšina ľudí nespozná, ale určite ju ocení.

10. Jahody a korenie

red strawberries on white ceramic plate
Autor tejto fotografie je Inha Pauliuchenka

Čerstvé jahody väčšinou podávame posypané práškovým cukrom, ale skúste nabudúce pridať mletého korenia, zvýrazní to chuť.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre