10 portrétov náhodných ľudí, ktorých fotografka odfotila pred a po tom, čo ich pobozkala

9071

Zatiaľ čo väčšina ľudí tento rok prišla na festival Roskilde v Dánsku za hudbou a príjemnou energiou, fotografka Johanna Siring mala v hlave inú myšlienku.

Johanna je pôvodom Nórka ale momentálne pôsobí v New York. Túto sériu výstižne nazvala „Kiss a Stranger„, kedže v nej bozkáva náhodných ľudí. Na ulici si vyberie človeka, ktorého si odfotí, pobozká ho a odfotí ho znova. Sériou sa snaží vytvoriť zmysluplné a transformatívne spojene s cudzími ľuďmi.

Na prekvapenie ľudia zhodili zábrany a boli jednoducho sami sebou. A niet divu – podľa Johanny bozk instantne uvoľní stresovú situáciu a hneď vytvorí medzi dvoma ľuďmi určité emocionálne puto aj napriek tomu, že sa vôbec nepoznajú.

Ako by ste reagovali vy? Kľudne sa vyjadrite v komentoch.

Johanna Siring
Johanna Siring

 

Johanna Siring
Johanna Siring
Johanna Siring
Johanna Siring

 

Johanna Siring
Johanna Siring
Johanna Siring
Johanna Siring

zdroj: johannasiring.com | Instagram | Facebook

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre