10 prípadov extrémnej závislosti na hrách

2710

Videohry môžu byť veľmi návykové; niektorí ľudia dokonca obviňujú vývojárov, že hry robia návykové zámerne. Pripravili sme pre vás 10 prípadov závislosti od videohier, ktoré zašli do extrémov.

1. Vynechanie školy

man playing on laptop
Autor fotografie je Fredrick Tendong

15-ročný chlapec z austrálskeho Perthu vynechával školu, aby mohol celé dni hrať online hry počas troch týždňov. Ako to dokázal, bez toho aby si doma nikto nevšimol? Každé ráno si obliekol školskú uniformu, a počkal kým jeho mama neodišla do práce. Hneď ako odišla, prezliekol sa a začal hrať. Aby sa v škole nejak ospravedlnil, oznámil, že ide na operáciu. Jeho rodičia mu však napokon na všetko prišli, keď ich škola kontaktovala, aby ho skontrolovali.

2. Tínedžer popálil spolužiaka

Chris Messina/flickr

Koľkí z vás sa niekedy dostali do bitky na školskom dvore? Ja teda určite nie, som predsa dievča, ale chlapci..to je už iná reč. Ale tento chlapec v Pekingu to posunul na vyššiu úroveň. Zrejme sa trošku pozabudol v hre World of Warcraft, a zabudol, že v realite nie je ohnivý mág…a tak podpálil svojho spolužiaka.

3. 50-hodinové hranie Starcraftu

SobControllers/flickr

Muž v Južnej Kórei vydržal gembliť takmer tri noci. Tri po sebe idúce noci! Po 50-hodinovom hraní hry Starcraft skolaboval a zomrel na zlyhanie srdca. Podľa všetkého jeho smrť spôsobilo vyčerpanie, pretože si dal pauzu len na WC a na krátky šlofík.

4. Samovražda kvôli hre

Sham Hardy/flickr

27. decembra 2004 Xioyi zanechal list na rozlúčku, v ktorom napísal, že sa chce pridať k hrdinom hry, ktorú miloval. 13-ročný chlapec skočil z vysokej budovy po tom, čo 36 hodín v kuse hral hru World of Warcraft. Jeho rodičia zažalovali čínskych distribútorov hry o 12 500 dolárov.

5. Dievča zomrelo kvôli zanedbaniu starostlivosti

baby in pink shirt lying on white textile
Autor fotografie je Daniel Thomas

Trojročné juhokórejské dievčatko zomrelo na následky zanedbávania, keď jej rodičia trávili viac času výchovou virtuálneho dievčatka ako jej. Hrali hru Prius Online, v ktorej hráči pracujú vo virtuálnom svete a vlastne žijú svoj druhý, virtuálny život. Manželia odišli na 12-hodinovú „hraciu šichtu“ do internetovej kaviarne a nechali svoju dcéru bez dozoru. Po návrate domov ju našli mŕtvu.

6. Dvojčatá zomreli kvôli zanedbaniu starostlivosti

pickpik

Podobne ako v predošlom prípade, muž nechal svoje dvojičky vo vani, keď sa išiel hrať na hernej konzole. Dostal 10 rokov väzenia za neúmyselné zabitie.

7. Muž dobodaný na smrť

GrendelRoach/deviantart

Qiu Chengwei dobodal Zhu Caoyuana na smť, lebo mu predal virtuálny meč v hre Legend of Mir 3. Caoyuan ponúkol peniaze Chenweiovi, ale ten sa neovládol a dobodal ho, keď spal. Chengwei bol za svoj zločin odsúdený na podmienečný trest smrti.

8. Tínedžer zabil ženu pre peniaze

woman sitting on brown bench
Autor fotografie je Andreea Popa

Vo Vietname zatkli 13-ročného chlapca, ktorý zabil a okradol 81-ročnú ženu kvôli 6,20 doláru. Chlapec sa priznal, že to urobil, pretože potreboval peniaze na hranie online hry. Ženu uškrtil kusom lana a vzal jej peniaze, potom ju zakopal do hromady piesku pred svojím domom.

9. Tínedžer zavraždil matku kvôli hre Halo 3

TheAveryChu/deviantart

17-ročný Daniel Petric zavraždil svoju matku a ublížil otcovi, lebo mu nedovolili hrať Halo 3. Vošiel do izby svojich rodičov a povedal: „Môžete zavrieť oči? Mám pre vás prekvapenie,“ a potom strelil otcovi medzi oči. Aj vám to pripomína hororovú scénu?

10. Shawn Woolley

Writeups.org/pinterest

Na Deň vďakyvzdania spáchal Shawn Woolley samovraždu. Jeho matka tvrdí, že to bolo kvôli Everquestu, populárnej hre MMORPG. Spoločnosť Sony Online, vývojár tejto hry, tvrdí, že Everquest nemá s jeho smrťou nič spoločné. Matka s tým však nesúhlasí. Má podozrenie, že ho niečo v hre prinútilo spáchať tento hrozný čin.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre