10-ročný chlapec predal všetky svoje hračky, aby pomohol psíkovi, ktorý sa o neho staral 4 roky

485

Doktori aj napriek pokrokovému zdravotníctvu ešte stále niekedy nedokážu správne diagnostikovať chorobu. A čo je horšie, v dôsledku toho sa to niekedy končí veľmi tragicky. Šťastie je však, že máme aj také stvorenia, akými sú psíky. 10-ročný chlapec urobil jednoduchú, a pritom veľkú vec preto, aby zachránil psa, ktorý sa za posledné štyri roky staral o neho. Tento doberman sa narodil v decembri 2017 s chorobou, ktorá ho limitovala a potreboval zásah.

toys fotografia
Foto od ArminFlickr

Diagnóza aj liečba tzv. Wobblerovej choroby je drahá. No chlapec sa rozhodol, že predá všetky svoje hračky a knihy, ktoré má doma. Okrem toho predával aj limonádu. „Prišiel a vyčistil celú svoju miestnosť s hračkami,“ povedala Connorova matka Jennifer. „Povedal, že pes je dôležitejší než všetky jeho hračky,“ dodala.

Toto nie je prvýkrát, kedy tu boli Copper a Connor jeden pre druhého. Connor bojuje s PTSD, úzkosťou a chronickou poruchou hlavy. Chlapcovi diagnostikovali chorobu, ktorá vyvolávala aj nočné záchvaty. Pred dvomi rokmi tak raz prebudil pes Jennifer štekotom mimo chlapcovu izbu. Nevedela čo sa deje, no keď konečne prišla skontrolovať svojho syna zistila, že má akútny záchvat.

„V žiadnom z jeho zdravotníckych kariet alebo neurologických správach sa nepísalo, že nočné záchvaty je najťažšie diagnostikovať,“ hovorí Jayne. „Stalo sa to znova o niekoľko týždňov neskôr a podarilo sa mi ho natočiť na kameru, aby som to mohla ukázať neurológovi a aby dal synovi tie správne lieky. V súčasnosti už vieme zvládať jeho záchvaty vďaka nášmu ochrancovi a vernému spoločníkovi.“

Navyše, psík Copper pomáha Connorovi pri týchto záchvatoch ležiac na chlapcovi, ako ťažká deka.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre