10 silných PRED a PO fotografií životného prostredia

1916

Hoci existuje mnoho rôznych debát a teórií o príčinách a dôsledkoch zmien životného prostredia, faktom je, že sa mení. Najväčšie zmeny môžeme nájsť v polárnych kruhoch planéty, kde je vidno, že sa ľad topí alarmujúcou rýchlosťou.

Hoci niektoré zmeny sú spôsobené prírodnými okolnosťami, iné nepochybne súvisia s ľudským vplyvom. Ide napríklad o odlesňovanie prirodzených biotopov či kontamináciu niektorých vodných plôch.

 

 1. V priebehu 3 rokov sa kalifornské jazero Oroville drasticky zmenšilo. Vľavo je fotografia z roku 2011 a vpravo z 2014.
  wittyfeed.com
  wittyfeed.com

   

 2. V roku 2000 bolo Aralské more už zmenšené o zlomok jeho rozsahu. Ďalšie suché podmienky spôsobili takmer úplné vyschnutie (2014).
  news.nationalgeographic.com
  news.nationalgeographic.com

   

 3. Tieto satelitné snímky ukazujú zmršťovanie Mar Chiquita v Argentíne. Ide o jedno z najväčších prírodných soľných jazier na svete. Zmenšuje sa kvôli zavlažovaniu a suchu.
  www.dailymail.co.uk
  www.dailymail.co.uk

   

 4. Okysľovanie oceánov a nárast teploty kvôli klimatickým zmenám výrazne prispieva k bieleniu Veľkého bariérového útesu. Tieto snímky delí len 12 rokov.
  usuncut.com
  usuncut.com
 5. Na týchto snímkach môžeme jasne vidieť ako radikálne sa zmenšuje ľadová masa v Arktíde. Vedci odhadujú Arktídu bez ľadu už v roku 2040.

  wittyfeed.com

   wittyfeed.com
 6. Na fotografiách je Petermannov ľadovec v Grónsku, ktorý zmenil svoju podobu v priebehu dvoch rokov.
  nsidc.org
  nsidc.org

   

 7. Qori Kalis, ľadovec v Peru sa ešte v roku 1978 stále rozpínal. Avšak v roku 2011 začal úplne ustupovať naspäť do pôdy.
  www.greenpeace.org.au
  www.greenpeace.org.au

   

 8. V severnej Kalifornii sa nachádza jazero Folsom, ktoré v priebehu troch rokov rapídne kleslo na objeme.
  nasa.gov
  nasa.gov

   

 9. V Ázii vyčíňa sucho a veľký vietor, ktoré pôsobia deštruktívne. Fotografie sú z Indie.
  hetimesinplainenglish.com
  hetimesinplainenglish.com

   

 10. Takto vyzerajú šokujúce následky odlesňovania v Brazílii. Daždový prales je tak systematicky ničený spolu s faunou a flórou.
  www.wired.com
  www.wired.com

   

  Zdroj: list25.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre