10 spôsobov ako sa vám vaše telo snaží povedať, že niečo nie je v poriadku

26149

Túžba cmúľať ľad alebo stále jesť niečo slané môže byť podľa odborníkov príznakom hlbšieho problému alebo nedostatku minerálov či vitamínov. Preto je vždy dobré venovať pozornosť všetkým novým rozvíjajúcim sa návykom, najmä ak vzniknú náhle a doslova z ničoho nič. Je dobré svoje telo počúvať.

Nepríjemný pocit v nohách

Ak pociťujete na chodidlách pocit akoby sa v nich niečo hemžilo alebo akoby sa po nich prechádzali mravce, či máte nutkanie hýbať nimi, môže to byť príznak tzv. syndrómu nepokojných nôh. Táto porucha je dlhodobá a často ju pociťujete najmä večer a v noci, keď sa snažíte odpočívať alebo zaspať.

Stuhnutá pokožka

Neignorujte a nepodceňujte kožné problémy. Keď pokožka stuhne a svrbí, môže to byť príznak mnohých vnútorných problémov, ako sú hormonálne poruchy, ekzémy alebo alergie. Ak tento problém pretrváva alebo sa zdá, že sa zhoršuje, tak je čas navštíviť lekára.

Zmena rukopisu, strata čuchu a intenzívne sny

Každý už pravdepodobne počul o Parkinsonovej chorobe, ale menej ľudí pozná jej príznaky. Chvenie, pomalý pohyb, zlý spánok spolu s nočnými morami, zmena reči či písania sú jednými z príznakov tejto nepríjemnej choroby, varujú lekári.

Hnev a agresívne správanie

Výbuchy hnevu nemusia byť vždy výsledkom vašej osobnosti resp. povahy. V skutočnosti to môže byť spojené s depresiou, čo potvrdili aj niektorí vedci. Podľa nich depresia nie je vždy len o nedostatku energie alebo prežívaní smútku, môže sa prejaviť aj agresívnym správaním.

Príliš veľa spánku

Táto porucha sa nazýva hypersomnia a môže prameniť z vecí, ktoré dokazujú, že nejde len o únavu. Niektoré autoimunitné ochorenia totiž spôsobujú pocit, že túžite po spánku takmer kdekoľvek.

Zmeny farby očí

Ak si všimnete, že okolo rohovky očí je biely alebo sivý krúžok, môže to byť známka vysokého cholesterolu u ľudí mladších ako 45 rokov. Krúžok je sám o sebe neškodný a má iba vizuálny efekt.

Chuť na slané

 

Je v poriadku, že máte radi slané jedlo, ale keď túžbu po ňom už nemôžete ovládať a slané jedlo sa stane jediným, ktoré chcete, je na čase zistiť prečo. Podľa lekárov to môže znamenať nedostatok železa, anémiu, dehydratáciu alebo môže ísť o predmenštruačný syndróm.

Zábudlivosť, únava a nízke libido

Ľudia si to niekedy mýlia s depresiou, pretože to vyzerá, že ste takí unavení a otrávení zo všetkého, že nemáte dostatok energie na zapamätanie si prijímaných informácii. Lekári zdieľajú názor, že je lepšie neignorovať takýto stav, pretože môže znamenať vylučovanie hormónov štítnej žľazy v tele.

Neustály smäd

Odborníci tvrdia, že nie je normálne cítiť sa neustále smädní. Existujú prípady, keď to môže byť spojené s jedlom, ktoré konzumujete. Skontrolujte preto, či nejete príliš veľa pikantných alebo slaných jedál. Neustály smäd môže byť tiež príznakom cukrovky alebo tehotenstva.

Chuť cmúľať ľad

Výskum ukázal, že príčinou tohto neobvyklého želania môže byť nedostatok železa alebo anémia. Dobré je preto vyhľadať odborníka, ktorý vám už povie čo by ste mali urobiť a čo toto nutkanie v skutočnosti spôsobuje.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre