10 strašidelných príbehov, ktoré vám v noci nedajú spať

406

Ako deti sme sedávali pri praskajúcom ohni alebo skrytý pod plachtou a počúvali tie najstrašidelnejšie príbehy. Spod periny sme sledovali, či sa nepohne niečo za záclonou, alebo či sa neotvoria zatvorené dvere. Postavy z týchto príbehov nás strašili, dňom i nocou. Nútili nás spať pri zapálenom svetle a báli sme sa prevesiť nohu alebo ruku cez okraj postele, že nás zachytí nejak strašidlo. Teraz síce už sme dospelí, ale niektoré strašidelné príbehy ani nás nenechajú chladnými. Pohodlne sa usaďte, stlmte svetlá ak máte dosť odvahy, a nechajte sa vtiahnuť do sveta tieňov na mrazivú cestu desivými príbehmi.

1. Trpiaca duša

scream, angry, dark
Autor tejto fotografie je Engin_Akyurt

Pred niekoľkými rokmi, navštívila mladá žena, Zenny Suarezová, svoju matku, ktorá ležala v Národnej nemocnici Itaugua v Paraguaji. Keď prechádzala chodbou k matkinej izbe, z prázdnej chodby sa ozývali výkriky.

Zenny si myslela, že ide o pacienta trpiaceho bolesťami. Obzrela, či uvidí, kto to kričí, ale uvidela len niečo, čo vyzeralo ako „trpiaca duša“ zavesená vo vzduchu.

Bežala nájsť nejakú zdravotnú sestru a povedala jej, čo videla a počula. Lekári jej ale povedali, že pravdepodobne videla ducha Marie Soledad. Maria bola bývalá pacientka, ktorá bola pred niekoľkými rokmi prijatá na jednotku intenzívnej starostlivosti. Počas „skupinovej bitky“, ktorá sa udiala, utrpela hrozné zranenia.

Maria v nemocnici zomrela, a podľa sestier a lekárov odvtedy blúdi po chodbách kričí od bolesti.

2. Najstrašidelnejší ostrov v Karibiku

a group of women dressed in black and white
Autor tejto fotografie je Gianna B

Ostrov Chacachacare sa nachádza v republike Trinidad a Tobago. Ostrov spozoroval Krištof Kolumbus v roku 1498 a neskôr slúžil ako základňa Santiagovi Marinovi, pri invázii do Venezuely.

V 60. rokoch 19. storočia sa ostrov stal kolóniou malomocných, ktorú založila britská vláda. Osoby vyhnané na ostrov, mali zakázané z neho odísť a starali sa o nich mníšky. Dve z mníšok sa nakoniec nakazili malomocenstvom a jedna z nich spáchala samovraždu.

V roku 1984, keď zomrel posledný človek, nakazený malomocenstvom, a zvyšok mníšok odišiel, bol ostrov opustený. V súčasnosti je ostrov neobývaný, okrem zamestnancov, ktorí udržiavajú maják. Niektorí miestni obyvatelia navštevujú ostrov ako jednodňový výlet.

Väčšina ľudí sa však bojí ostrov navštíviť, že sa stretnú s duchom mníšky, ktorá spáchala samovraždu. Hovorí sa, že sa pohybuje okolo cintorína na ostrove a v ruke drží lampáš, ktorý jej ukazuje cestu.

3. Teror na Maldivách

hands, ghost, nightmare
Autor tejto fotografie je Tumisu

Keď slnko zapadne nad nádhernými Maldivami, duchovia prichádzajú. A zrejme sa radi objavujú v školách po celom súostroví.

Študenti, navštevujúci školu Aminiya, údajne na chodbách videli akýsi tieň. Tento tieň sa objavil aj na záchodoch. Niektorí hovoria, že tieň, o ktorom si myslia, že je to „duch Hareera“, sa často pohybuje v blízkosti mangovníkov na školskom pozemku.

Hareera bola vraj žena, ktorá pracovala na pozícii školníka a niektorí študenti ju šikanovali. Jedna verzia príbehu hovorí, že Hareera sa obesila na dievčenských záchodoch, ďalšia však tvrdí, že ju zavraždili tí istí študenti, ktorí ju šikanovali.

A potom je tu legenda o „aiyyburi“, ruke, ktorá straší vo viacerých školách na Maldivách. Odrezaná ruka sa nečakane objavuje pred študentmi.

4. Hotel Anchorage plný strašidiel

hallway, hotel, spooky
Autor tejto fotografie je thefontbandit

Hovorí sa, že aj najväčší skeptici, po návšteve historického hotela Anchorage, začnú na duchov veriť. Tento hotel sa nachádza v mnoho duchárskych príbehoch, vrátane toho o Jackovi Sturgusovi.

Sturgus bol prvým policajným náčelníkom v Anchorage a bol postrelený len kúsok od hotela. Sturgusova vražda zostáva nevyriešená a hovorí sa, že sa na miesto svojej vraždy vracia každý rok na výročie svojej smrti.

Mnoho hostí uvádza, že v hoteli videli ducha mladého dievčaťa, prechádzajúc sa po chodbe na druhom poschodí, zatiaľ čo iní videli nevestu, ktorá sa obesila po tom, čo sa jej ženích v deň svadby neukázal.

Hovorí sa tiež, že zamestnanci hotela si začali viesť denník, do ktorého zapisujú všetky podivné incidenty, ktoré sa stali.

5. Jaskyňa Džinov

fantasy, spirit, nightmare
Autor tejto fotografie je KELLEPICS

Starodávne mesto Ghat bolo kedysi veľkou pevnosťou, kým ho neobsadili taliani. V meste Ghat, ktoré sa nachádza v Líbyi, sa nachádzajú prehistorické skalné maľby a historická pevnosť Ghat, ktoré sú obľúbenými turistickými atrakciami.

Približne 25 km severne od mesta Ghat môžete nájsť Horu duchov. V tejto hore sa nachádza prírodná jaskyňa, známa aj ako Jaskyňa džinov. Džinovia, o ktorých sa verí, že obývajú túto jaskyňu, sa často menia na jelene. Mnohí sa pokúšali jeleňa chytiť, síce neúspešne, ale počas toho počuli z jaskyne šepkanie hlasov.

Objavujú sa aj správy o videní neidentifikovaných bytostí a o zvláštnych zvukoch vychádzajúcich z hory. Z tohto dôvodu väčšina miestnych obyvateľov odmieta návštevu hory a turisti musia chodiť na túru na vlastnú zodpovednosť.

6. Duchovia Walesu

4323801490 09aa23fab1 b
Patrick Feller/flickr

Wales je známy svojou bohatou históriou a vzniklo tu niekoľko strašidelných príbehov.

Llancaiach Fawr, ktorý sa nachádza v Caerphilly, je považované za jedno z najstrašidelnejších miest na svete. Nájomník, ktorý žil v tomto impozantnom sídle 35 rokov, tvrdil, že počul hlasné kroky na hornom poschodí a údajne videl, ako sa okolo neho na záhrade prechádza muž, oblečený vo viktoriánskom štýle. V tomto dome straší aj malý chlapec, ktorý ťahá návštevníkov za šaty a vlasy.

Ďalej tu máme hostinec, Skirrid Mountain Inn. Tam sa podľa všetkého nachádzajú veľmi agresívny duchovia. Hostinec bol kedysi súdnou budovou, a používali ho aj ako popravnú sieň. Obesili tu skoro 200 zločincov. Návštevníci, ktorý tam chodia teraz, údajne pociťovali, ako keby sa im slučka sťahovala okolo krku.

7. Duchovia vajíčok

horror vampire halloween fear preview
pickpik

Kórejský folklór je známy najstrašidelnejšími príbehmi na svete. Napríklad, príbeh o vaječných duchoch. Vaječní duchovia sú bez tváre a bez emócií, a predpokladá sa, že keď žili, boli to ženy bez detí.

Keďže nemajú potomkov, ktorí by vystrojili spomienkové obrady, títo duchovia strácajú svoju osobnosť a sú odsúdení na večné utrpenie v posmrtnom živote. Taktiež spôsobujú náhlu smrť každému koho stretnú.

A potom tu máme vodných duchov. Hovorí sa, že sa nešťastnou náhodou utopili pri plávaní v jazerách a riekach. Neuvedomujú si, že sú mŕtvi, a snažia sa kontaktovať živých s prosbami o pomoc. Ťahajú plávajúcich za šaty a majú nezvyčajne dlhé ruky a vlasy, ktoré omotajú okolo ľudí, aby ich vtiahli hlbšie do vody.

8. Strašidelné domy

person walking towards house
Autor tejto fotografie je Ján Jakub Naništa

Strašidelný dom je základom väčšiny strašidelných príbehov. Mnohí majitelia domov majú vlastnú skúsenosť s duchmi, prečo existujú tisíce príbehov o strašidelných domoch.

Jedným z najznámejších domov na svete, plný duchov, je Kasha House of Kaimuki v Honolulu. Niekoľko mesiacov po útoku na Pearl Harbor, v roku 1941, prišli do domu istej ženy policajti, lebo im v panike zavolala. Žena údajne kričala: „Pokúša sa zabiť moje deti.“ Keď polícia prišla, našla ženu a jej štyri deti, ktorými zrejme nejaká neviditeľná sila násilne hádzala po dome.

A potom je tu Castello dal Pozzo, na brehu jazera Maggiore v Taliansku. O tomto veľkolepom hrade sa hovorí, že v ňom straší duch menom Barbara, dcéra lorda dal Pozza. Dal Pozzo bol nespokojný výberom manžela svojej dcéry a tým, že sa rozhodla si ho zobrať, bez jeho súhlasu. Zamkol ju do jednej z veží, kde nakoniec zomrela. Dodnes straší v osamelej veži a smúti za manželom, ktorého už nikdy nevidela.

9. Strašidelný národný park Karoo

closeup photo of person's hand
Autor tejto fotografie je Daniel Jensen

Južná Afrika má svoju vlastnú pokladnicu strašidelných príbehov, z ktorých najznámejšia je legenda o Bludnom Holanďanovi a duchovi Márii.

Jedna z najobľúbenejších turistických destinácií je okrem Kapského mesta aj Karoo – polopúštna oblasť. Po západe slnka sa z nej stáva strašidelné miesto. Mnohí vodiči tu hlásili, že videli zjavenie britského vojaka v uniforme, zabaleného v krvavých obväzoch, na kraji cesty. Niektorí tvrdili, že počuli zvuk hudobného nástroja, vychádzajúci z opusteného cintorína.

Národný park Karoo je domovom nádherných horských masívov, ktoré sú často zahalené hustou hmlou. Miestni obyvatelia veria, že vodný duch (vodné strašidlo) pokrýva hory spomínanou hmlou, aby sa mohol nepozorovane pohybovať. Nachádza sa tu niekoľko neoznačených hrobov.

10. Hotely hrôzy

haunted hall with twin ghosts by mshellee dep6nej 375w
mshellee/deviantart

Letušky, pracujúce pre spoločnosť Cathay Pacific Airlines, hlásili strašidelné zážitky, po ubytovaní v nemenovanom hoteli v Bangkoku. Prvá letuška, ktorá si rezervovala izbu v hoteli, uviedla, že videla ženského ducha, ktorý sa preháňal po izbe a prechádzal cez okná a steny. Nasledujúcu noc si tú istú izbu rezervovala ďalšia letuška, tej istej leteckej spoločnosti, a opisovala rovnakú situáciu.

Keď ešte fungovala spoločnosť British Caledonian Airlines, letušky bývali v časti H hotela Dubai International. Začali sa sťažovať na nespavosť, tlak na hrudi a prízrak, ktorý sa potuloval po izbách.

V hoteli Regent, na Hawai, sa novomanželia, počas svojich medových týždňov, ubytovali v izbe 1022. Bolo to dohodnuté manželstvo, z ktorého nevesta nebola nadšená. Niekoľko hodín po príchode si nevesta obliekla svadobné šaty a skočila z balkóna izby. Jej manžel sa ešte v ten istý deň vrátil domov. Nasledujúci deň si izbu prenajal iný pár. Žena sa v tú noc zobudila a videla, ako po izbe letí duch ženy vo svadobných šatách.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.