10 vecí, ktoré vás odhalia na prvý pohľad

5623

Hovorí sa, že prvý dojem je kľúčový. Máte iba pár sekúnd na to, aby ste niekoho zaujali. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo všetko si vlastne ľudia na vás stihnú všimnúť na prvý pohľad? Je toho celkom dosť. A sú to maličkosti, ktoré hneď ukážu, aká ste povaha. Pozrite sa teda na 10 vecí, ktoré si ľudia všimnú pri pohľade na vás.

Extroverti sa viac usmievajú

Zdroj: canva

Veľa sa usmievate? Potom ste pravdepodobne extrovert. Podľa výskumov extroverti sa zvyknú usmievať oveľa viac ako introverti.

Narcisti nosia svetlejšie oblečenie a viac doplnkov

Zdroj: canva

Na základe prieskumu sa prišlo na to, že narcisti sa obliekajú do svetlejších farieb, nosia make-up, doplnky a často menia svoj zovňajšok, či už vedome alebo podvedome. Narcisti sa všeobecne potrebujú cítiť dobre a aj keď to na prvý pohľad nevyzerá, nemajú vysoké sebavedomie. Preto si takýmto spôsobom dokážu pomôcť

Výber topánok

Zdroj: canva

Jedna štúdia zase skúmala súvis osobnosti s výberom topánok. Zúčastnení najprv vyplnili osobnostný test a potom boli odfotené ich topánky. Potom bola prizvaná ďalšia skupina ľudí, ktorá na základe fotiek topánok, mala odhadnúť osobnosť ich majiteľa. Odhady boli prekvapivo takmer presné. Vyplynulo z toho napríklad to, že ľudia, ktorý nosia členkové topánky majú tendenciu byť agresívni alebo, že ľudia, čo nosia nepohodlné topánky, sú veľmi kľudné povahy.

Štýl chôdze

Zdroj: canva

Na základe toho, ako chodíte sa dá presne povedať, kým ste, podľa expertky na reč tela, Patti Wood. Ak chodíte rýchlo naklonený dopredu, pravdepodobne logicky uvažujete a ste veľmi organizovaní. Ak máte pri chôdzi ramená zatiahnuté dozadu a hlavu držíte vysoko, ste charizmatický a v spoločnosti obľúbení. Keď sa zase často pozeráte pri chôdzi na zem, ste introvertní a slušní.

Vaše stravovanie o vás prezrádza, aký máte prístup k životu

Zdroj: canva

Jete rýchlo alebo pomaly? Verte alebo neverte, aj toto prezradí veľa o vašej osobnosti. Ľudia, ktorí jedia rýchlo sú ambiciózni, cieľavedomí a netrpezliví. Tí, čo jedia pomaly, zase potrebujú mať nad všetkým kontrolu a vedia ako si užívať život. Ľudia, ktorí sú v jedle vyberaví zvyknú byť neurotickí.

Level zraniteľnosti

Podľa zistení, bežný človek nevie určiť level vašej zraniteľnosti. Avšak na základe štúdie z roku 2013, kriminálnici a psychopati vedia určiť takmer presne, ako veľmi ste zraniteľní, len na základe vašej chôdze. Je to veľký paradox, ale tým pádom sme ešte zraniteľnejší.

Príjemnejší ľudia majú väčšie oči

Zdroj: canva

Čínska štúdia odhalila, že príjemní ľudia majú okrem veľkých očí aj obočie zdvihnuté nahor a menšie čelo. Ďalej potom, že ľudia s okrúhlymi očami sú veľmi expresívni a impulzívni. Široko zasadené oči zase prezrádzajú dobrodružnú povahu, kým oči v tvare mandlí zase vášeň. Hovorí sa, že oči sú okná do duše, tak aj takou formou je vidieť, aká duša vlastne sme.

Ako veľmi ste nábožní

Zdroj: canva

Niektoré štúdie dokázali, že ľudia, ktorí sú úhľadne oblečení, veľa sa smejú a vyzerajú veľmi energicky, sú viac nábožní.

Váš postoj

Zdroj: canva

To aké máte držanie tela o vás prezradí mnoho. Nie iba to, že keď má niekto nádherné držanie tela a chrbát napnutý ako struna, že je to bývalý tanečník. Keď niekto drží hlavu veľmi vysoko, znamená to, že je sebavedomý. Naopak, ak niekto kráča nerozhodne a zhrbený, predikuje to veľmi nízke sebavedomie.

Vaše pohyby

Zdroj: canva

Vaše pohyby o vás dokážu prezradiť oveľa viac, ako slová. Napríklad máme tendenciu sa nakláňať k ľuďom, ktorých máme radi alebo sa nám páčia, kým od ľudí, ktorí sa nám nepáčia, sa odkláňame. Reč tela, je výpovedná vo všetkých aspektoch, ale dá sa z nej vyčítať aj to, aký v skutočnosti sme. Keď teda nechcete o sebe prezradiť veľmi veľa, mali by ste na tom pracovať a kontrolovať svoje pohyby. Najmä v situáciách, ktoré si to vyžadujú.

Zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre