10 zaujímavých spôsobov, ako žiť ekologickejším životným štýlom

364

Existujú zaujímavé spôsoby, ako znížiť znečistenie životného prostredia, od výberu módy až po kozmetické postupy. Čítajte ďalej, ak chcete vedieť účinné a jednoduché postupy, ktoré ženám umožňujú pozitívne ovplyvniť planétu bez toho, aby utrpel štýl alebo krása. Pripravte sa vyzdvihnúť svoje každodenné zvyky na úroveň environmentálneho povedomia.

1. Udržateľná móda

Autor fotografie je Alyssa Strohmann

Vstúpte do sveta ekologickej módy s tipmi, ako si vytvoriť udržateľný šatník. Zistite, ako môžu byť vaše módne rozhodnutia silným vyhlásením pre planétu.

Netreba veľa času na výskum, aby sme odhalili škodlivé účinky rýchlej módy na planétu, takže bez ohľadu na to, či sa rozhodnete nakupovať len z druhej ruky, alebo investovať do kvalitnejšej, udržateľnej módy, rozhodnite sa obliekať s ohľadom na planétu.

2. Zelená kozmetika

Autor fotografie je Curology

Zelené kozmetické výrobky sú pre mnohé ženy jedným z nečakaných spôsobov, ako môžu znížiť znečistenie životného prostredia. Keď sa naučíte orientovať vo svete ekologických kozmetických výrobkov, môžete zabezpečiť, aby vaša každodenná rutina pozitívne prispievala k ochrane planéty.

Vaša pleť bude zdravšia, čo zvýši vaše sebavedomie a vy si môžete byť istí aj svojím správaním voči planéte.

3. Ekologickejšia ranná rutina

Autor fotografie je bruce mars

Začnite svoj deň správne tým, že do svojej rannej rutiny začleníte udržateľné postupy. Od ekologických zubných kefiek až po energeticky úsporné spotrebiče, malé zmeny môžu viesť k veľkému vplyvu.

Skrátenie sprchovania je skvelý začiatok. Môžete sa dokonca rozhodnúť pre studenú sprchu, pretože sa preukázalo, že má výrazný prínos pre zdravie. Taktiež zvážte možnosť jazdiť ráno do práce autom alebo na bicykli, taktiež dobrý krok pre planétu.

4. Makeupový zázrak

Autor fotografie je Diana Ruseva

Premeňte svoju kozmetickú rutinu pomocou ekologického líčenia. Svet kozmetických výrobkov bez krutosti a udržateľných kozmetických výrobkov je obrovským odvetvím, takže váš výber nebude obmedzený rozsahom ani kvalitou.

Možno ste sa doteraz málo zamýšľali nad vplyvom, ktorý má vaša kozmetická rutina na planétu, ale je väčší, než si myslíte. Zvážte aj pomôcky na nanášanie mejkapu a vyberte si také, ktoré sú vyrobené z udržateľných materiálov.

5. Čistá starostlivosť o pleť

Autor fotografie je Anthony Tran

Čistá starostlivosť o pleť nie je len trend, je to životný štýl. Odhaľte vedecké poznatky o čistej starostlivosti o pleť a nečakané spôsoby, ako môžete znížiť znečistenie životného prostredia a zároveň rozmaznávať svoju pleť.

Od čistiacich prostriedkov, hydratačných krémov, pleťových masiek až po náplasti na akné. Zamerajte sa na produkty, ktoré obsahujú zložky šetrné k planéte ale zároveň aj k vašej tvári.

6. Eko toaletný papier

Autor fotografie je danilo.alvesd

Aj vaše rozhodnutia v kúpeľni môžu prispieť k ekologickejšej planéte. Vedeli ste, že tradičné toaletné papiere nie sú vyrobené z recyklovaných materiálov, ale čo je ešte znepokojujúcejšie, obsahujú PFA?

PFA sú chemikálie, ktoré sa nachádzajú v nespočetnom množstve výrobkov. Tieto chemikálie sa v našom tele ani v životnom prostredí nerozkladajú, tak prečo by sme ich mali používať na jednu z najcitlivejších častí nášho tela?

Zvoľte si radšej recyklované varianty, ktoré tieto škodlivé zložky neobsahujú, váš zadok a Matka Zem vám poďakujú.

7. Príprava jedla

Autor fotografie je Dose Juice

Kuchynské zvyky môžu zohrávať významnú úlohu pri znižovaní vášho vplyvu na životné prostredie. Dôsledná príprava jedla je jednoduchý a finančne nenáročný spôsob, ako pomôcť planéte. Vyhľadajte si recepty na rastlinnej báze a udržateľné postupy varenia.

Továrenské poľnohospodárstvo má významný vplyv na klimatickú krízu, a aj keď vám nikto neprikazuje, aby ste sa stali vegánmi, znížiť spotrebu mäsa a namiesto toho sa rozhodnúť pre rastlinnú stravu je taktiež varianta.

8. Doplnky

Autor fotografie je Kateryna Hliznitsova

Od ekologických šperkov až po ručne vyrábané kúsky s príbehom – váš výber doplnkov môže mať pozitívny vplyv na planétu viac, než si myslíte. Dokážte, že štýl a udržateľnosť idú ruka v ruke!

9. Ekologickejšie cvičenie

Autor fotografie je Tim Mossholder

Chcete byť fit a zároveň šetriť životné prostredie? Preskúmajte udržateľné možnosti aktívneho oblečenia, ekologické tréningové doplnky a spôsoby, ako môžete počas svojej fitness cesty znížiť znečistenie životného prostredia. Každý krok môže zanechať pozitívnu stopu na planéte.

10. Spánok

Autor fotografie je Logan Nolin

Zakončite svoj deň vytvorením udržateľnej spánkovej svätyne. Vaše prostredie na spanie môže výrazne prispieť k ekologickejšej planéte, od organickej posteľnej bielizne až po energeticky úsporné osvetlenie.

Zaujímavé? Prečítajte si predošlú časť!

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre