103-ročná babička je staršia ako samotný národný park Grand Canyon a menovali ju za najstaršiu rangerku

585

103-ročná žena bola oficiálne menovaná za najstaršieho „Junior rangera“ národného parku Grand Canyon, ktorý je mladší ako ona. Všeobecne platí, že program „Junior ranger“ je určený na to, aby sa deti a ich rodiny aktívne zapájali do ochrany národných parkov.

Foto od youtube

No keď Rose Torphy navštívila minulý mesiac národný park Grand Canyon, inšpirovalo ju to a chcela aj napriek svojmu veku vstúpiť do programu. „Moji rodičia ma naučili starať sa o krajinu, no nie všetky deti sú takto vedené,“ povedal Rose. „Som rada, že som jedna z tých, ktorí chránia takéto vzácne územia, aby sa zachovali aj pre mladšie generácie a aby ich mohli jedného dňa navštíviť aj moje pravnúčata.“

Foto od youtube

Ako rangerka parku zložila prísahu, že bude skúmať, učiť sa i chrániť tento park.
Prisahala zo svojho invalidného vozíka v obchode so suvenírmi, ktorý sa nachádza v parku. Rose podpísala osvedčenie, v ktorom uviedla, že je členkou klubu venovanému vzdelávaniu a ochrane. Žena navštívila Grand Canyon prvýkrát ešte v roku 1985. Vtedy ho však ešte dokázala prejsť po vlastných nohách. „Bola som veľmi ohromená na akej úrovni je tento park a jednoducho sa po ňom dá pohybovať aj s invalidným vozíkom,“ povedala Cheri Stoneburner, dcéra Rose. „Dokázali sme sa dostať až na absolútny okraj, kde sa v roku 1985 vyfotografovala moja mama spolu s otcom,“ povedala.

Foto od youtube

26. februára oslávi národný park Grand Canyon svoj 100. rok.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre