103-ročná žena bola oficiálne menovaná za najstaršieho “Junior rangera” národného parku Grand Canyon, ktorý je mladší ako ona. Všeobecne platí, že program “Junior ranger” je určený na to, aby sa deti a ich rodiny aktívne zapájali do ochrany národných parkov.

Foto od youtube

No keď Rose Torphy navštívila minulý mesiac národný park Grand Canyon, inšpirovalo ju to a chcela aj napriek svojmu veku vstúpiť do programu. “Moji rodičia ma naučili starať sa o krajinu, no nie všetky deti sú takto vedené,” povedal Rose. “Som rada, že som jedna z tých, ktorí chránia takéto vzácne územia, aby sa zachovali aj pre mladšie generácie a aby ich mohli jedného dňa navštíviť aj moje pravnúčata.”

Foto od youtube

Ako rangerka parku zložila prísahu, že bude skúmať, učiť sa i chrániť tento park.
Prisahala zo svojho invalidného vozíka v obchode so suvenírmi, ktorý sa nachádza v parku. Rose podpísala osvedčenie, v ktorom uviedla, že je členkou klubu venovanému vzdelávaniu a ochrane. Žena navštívila Grand Canyon prvýkrát ešte v roku 1985. Vtedy ho však ešte dokázala prejsť po vlastných nohách. “Bola som veľmi ohromená na akej úrovni je tento park a jednoducho sa po ňom dá pohybovať aj s invalidným vozíkom,” povedala Cheri Stoneburner, dcéra Rose. “Dokázali sme sa dostať až na absolútny okraj, kde sa v roku 1985 vyfotografovala moja mama spolu s otcom,” povedala.

Foto od youtube

26. februára oslávi národný park Grand Canyon svoj 100. rok.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť