11 vymazaných filmových scén, ktoré odhaľujú fascinujúce uhly príbehu

19085

Pri stom pozeraní nášho obľúbeného filmu, seriálu alebo kresleného filmu nás možno ani nenapadne, že pôvodná verzia obsahovala scény, o ktorých sme nemali ani tušenia. Našťastie filmoví režiséri často vydávajú rozšírené verzie svojich diel alebo zverejňujú vystrihnuté scény na internete. A tieto scény vám môžu pomôcť nájsť odpovede na otázky, ktoré ste mali o deji filmu alebo jeho postavách.

Diabol nosí Pradu

n0 1
Photo by BrightSide

Spočiatku sa vo filme objavila scéna, ktorá mohla všetko zmeniť. Mirandu Priestlyovú si zvyčajne predstavujeme ako bezohľadnú, chladnú obchodníčku. Jedna z vymazaných scén filmu však dokazuje opak.

Udalosť sa odohráva na luxusnom večierku, kde sa objaví Mirandin manžel a uráža hostí. Postava Anne Hathaway, Andy, rýchlo odvráti pozornosť hostí, zatiaľ čo Miranda svojho manžela odtiahne preč. Následne Miranda cez plece utrúsi: „Ďakujem,“ pričom Andy zostane v šoku. Kto vie, čo by si diváci pomysleli, keby videli túto zraniteľnú stránku ľadovej kráľovnej?

Harry Potter a Dary smrti: časť 2

n1 1
Photo by BrightSide

Smutný osud dvoch postáv, manželov Nymfadory Tonksovej a Remusa Lupina, divákmi otriasol do základov. Podľa vymazanej scény však mali manželia možnosť rozlúčiť sa jeden s druhým predtým, ako zomreli v bitke.

Ako si možno pamätáte, Aberforth Dumbledore (Albusov brat) sa tiež zúčastnil bitky v Rokforte. Jedna scéna však bola vymazaná. Tesne pred bitkou sa s ním Harry, Ron a Hermiona rozprávali a on povedal, že je nemožné poraziť Voldemorta.

A keď Harry hovorí, že mu Dumbledore dal úlohu, Aberforth odpovedá: „Kus rady. Môj brat je mŕtvy. Takže ak nemáš chuť sa k nemu pridať, zabudol by som na akúkoľvek úlohu, ktorú ti dal. Práve ľudia, na ktorých môjmu bratovi záležalo, mali tendenciu utrpieť zranenia.“ Nemyslíte si, že táto scéna robí príbeh ešte dramatickejším?

Leví kráľ

n2 1
Photo by BrightSide

Ukázalo sa, že v kreslenom filme, ktorý milujú milióny ľudí, bola scéna, v ktorej sa vysvetľuje, prečo Nala unikla. Zloduch chcel z Naly urobiť svoju kráľovnú. Dokonca jej zaspieval pieseň o ich spoločnej budúcnosti. Nala však jeho návrh odmietla a o niečo neskôr stretla svoju pravú lásku, Simbu.

Otec v sukni

n3 1
Photo by BrightSide

V tejto kultovej komédii hrá Robin Williams muža menom Daniel, ktorý sa musí obliekať ako staršia žena, aby mohol častejšie vídať svoje deti.

Len málokto však vie, že hneď po tom, ako matka zistí pravdu a vezme si deti domov, sa Daniel a Miranda pohádajú. Kričia na seba, zatiaľ čo ich potomkovia sú svedkami tejto scény. Možno je to prvýkrát, čo si dospelí uvedomujú, ako vážne ubližujú svojim deťom. Nanešťastie, táto scéna nebola zahrnutá do konečného zostrihu.

Star Wars: Epizóda VI – Návrat Jediho

n4 1
Photo by BrightSide

Je tu silná scéna, v ktorej Luke Skywalker zistí, že jeho úhlavný nepriateľ Darth Vader je jeho otec. Fanúšikovia série zvyknú Obi-Wanovi vyčítať, že Lukovi nepovedal o svojej rodine. Z vymazanej scény sa však dozvedáme, že Obi-Wan klamal, pretože ho o to požiadal Yoda. Veril, že toto poznanie by mohlo Lukovi zabrániť stať sa Jediom a bojovať za mier v galaxii.

Odviate vetrom

n5 1
Photo by BrightSide

Kultový film prešiel pred dokončením tromi režisérmi. Mnohé scény sa preto museli natáčať nanovo. Napríklad na začiatku filmu, keď Scarlett vchádza do záhrady s dvojčatami Tarletonovými, vyzerá celkom inak.

Scéna sa nakrúcala päťkrát, ale nakoniec odborník na etiketu povedal, že žiadne južanské dievča by tak skoro neukázalo svoje prsia. Preto má Vivien v konečnej verzii filmu oblečené iné šaty.

Jurský park

n6 1
Photo by BrightSide    

Sci-fi film Stevena Spielberga mohol byť romantickejší. Na mieste vykopávok sa odohrala scéna, v ktorej sa doktor Grant a doktor Sattler objímali, bozkávali a diskutovali o kostrách velociraptorov. Z nejakého dôvodu sa však rozhodlo, že romantická dejová línia nebude taká výrazná.

Dom draka

n7 1
Photo by BrightSide

Prvá séria seriálu House of the Dragon bola nedávno vydaná, ale režisér seriálu Greg Yaitanes prezradil, že z konečného zostrihu bola odstránená veľmi silná scéna. Ide o boj medzi dvoma priateľmi, Rhaenyrou a Alicentom, v ktorom Rhaenyra zistí, že jej otec sa plánuje oženiť s Alicent.

Do finálneho zostrihu sa nedostala ani ďalšia scéna – Rhaenyra, ktorá musela súhlasiť s otcovým rozhodnutím, šnuruje Alicent svadobné šaty.

Koruna

n8 1
Photo by BrightSide

Vo štvrtej sérii dá princezná Diana svojmu manželovi, princovi Charlesovi, nezvyčajný darček: zaspieva pieseň z muzikálu Fantóm opery. A hoci táto scéna nebola zahrnutá do finálneho zostrihu, je známe, že skutočná princezná Diana svojmu manželovi zaspievala na siedme výročie ich svadby. Predniesla jednu zo svojich obľúbených piesní All I Ask of You od Sarah Brightman.

Pretty Woman

n9
Photo by BrightSide

Tento film obsahuje aj niekoľko vymazaných scén. Napríklad postava Julie Roberts sa pokúsila dať si na svoj nóbl steak balíček kečupu. Taktiež po scéne pikniku v parku Vivian a Edward jazdia na koňoch a majú spoločnú romantickú večeru v pouličnej kaviarni.

Titanic

n10
Photo by BrightSide

Mnohí filmoví fanúšikovia sa ešte aj dnes čudujú, prečo sa Rose nemohla podeliť o panel, na ktorom sa vznášala s Jackom. Odpoveď je celkom jednoduchá, ale aby ste ju zistili, musíte si pozrieť vynechané scény, ktoré boli vydané pri príležitosti pätnásteho výročia filmu.

Po tom, čo sa Jack neúspešne pokúsil vyliezť na Rosein panel, priplával k dvojici muž. Aj on chcel vyliezť na záchranný panel. Jack mu to však nedovolil so slovami: „Pre túto dámu to stačí. Ty to potopíš.“

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.