12 Zaujímavostí, faktov a príbehov o matkách

2662

Matky sú bezpochyby jednou z najdôležitejších súčastí ľudského života. Pripravili sme si pre vás 12 zaujímavostí o matkách a to nie len o tých ľudských.

dieta

 

1. Leonardo DiCaprio dostal svoje krstné meno “ Leonardo“ kvôli tomu, že jeho tehotná mama pozerala na obraz od Leonarda Da Vinciho keď známy herec prvýkrát kopol.

 

2. Keď umrie malý šimpanz, jeho smútiaca matka ho ešte niekoľko dní nosí mŕtveho na rukách kým sa zo straty neotrasie.

 

3. Niccolo Paganini bol tak dobrý virtuóz, že ho označovali za “ Syna Diabla“ Aby dokázal spoločnosti opak musel zverejniť listy od svojej matky, ktoré dokazovali, že je človek.

 

4. Adoptovaný chlap z Michiganu hľadal svoju biologickú matku 4 roky . Potom zitil, že pracuje v tom istom obchodnom dome ako on. Nikto o tom netušil.

 

5. Matka Ernesta Hemingway-a ho ako malé dieťa obliekala do ružových farieb rovnako ako jeho mladšiu sestru. Chcela tak naplniť túžbu po dievčenských dvojičkách.

 

6. Až keď mal herec Jack Nicholson 37 rokov zistil, že jeho sestra je v skutočnosti jeho matka.

 

7. Keď sa hlasovalo o ženskom práve voliť , zákon bol schválený len s rozdielom jedneho hlasu. Vtedy Harry Burn mladý politik zmenil svoj hlas na „áno“ pretože dostal list od svojej matky v ktorom sa uvádzalo : “ Urob správnu vec.“

 

8. Keď Hugh Hefner ešte ako účtovník zháňal peniaze na štart známeho PlayBoy magazínu jeho otec si nemyslel, že by to mohlo mať úspech a nedal mu ani cent . Jeho matka si ho však vzala bokom a tajne mu podstrčila 1000 dolárov, ktoré mala našetrené.

 

9. Muž z Bosny Amir Vehabovic nafingoval vlastnú smrť spolu s úmrtnym listom, len aby videl, kto každý sa dostaví na jeho pohreb. Dostavila sa iba jeho matka.

 

10. Tehotné ženy vo Fínsku môžu požiadať o štartovací balíček, ktorý obsahuje : detské oblečenie, posteľné prádlo, hračky a plienky.

 

11. Matky chobotníc si niekedy odhryznú vlastné chápadla aby tak prežili počas ochraňovania vajíčok. Neodídu od nich ani keď sa potrebujú najesť.

 

12. Židovská gynekologička sa zaviazala, že už nebude viac tehotnej ženy v tábore Auschwitz potom, čo sa dozvedela, že sa na nich robia pokusy. Vykonala tak približne 3000 potratov.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre