1. Pred koncertom v Japonsku dostali členovia kapely Beatles anonymnú správu, ktorá ich varovala, aby necestovali do Japonska, lebo ich život bude v ohrození. Kapela do Japonska napriek hrozbe pricestovala a o ich bezpečnosť sa staralo 35 000 policajtov. Japonské publikum bolo nakoniec také tiché a disciplinované, že kapela počula aj každý svoj zle zahratý tón.

2. Kapela vystupovala proti rasovej segregácii. Okrem toho odmietli hrať na akomkoľvek podujatí, na ktorom nemali ľudia rôznej pleti rovnaké práva.

3. Album Revolver sa pôvodne mal volať “After Geography”. Malo ísť o protikampaň k albumu “Aftermath”, ktorý nahrala kapela Rolling Stones.

4. Pieseň Here Comes the Sun sa mala nachádzať na zlatej platni, ktorá hrala na vesmírnej lodi Voyager. Pridať ju tam chcel Carl Sagan. Beatles súhlasili ale vydavateľstvo EMI (od roku 2012 ho vlastní Universal Music Group) nie.

pixabay.com, public domain

5. Kapela Beatles predala viac albumov ako Bob Marley, Tupac Shakur, Nirvana, the Beach Boys a Kanye West dokopy. Celkovo predali viac ako 30 miliónov platní.

6. Jednou z príčin, prečo kapela prestala hrať na verejnosti, bolo nedostatočné ozvučenie. Šialenstvo, ktoré kapela pred a počas každého koncertu rozpútala sa nedalo prehlušiť žiadnou aparatúrou. Dav bol taký hlučný, že nikto ani nepočul ako kapela v skutočnosti hrala. Nepomohli ani na mieru vyrobené reproduktory.

7. Pieseň “Come Together” bola napísaná pre kampaň Timothyho Learyho na post guvernéra Kalifornie. Bohužiaľ jeho kampaň skončila v tom momente, ako ho polícia zatkla kvôli užívaniu marihuany.

pixabay.com, public domain

8. Pieseň “Penny Lane” bola taká populárna, že fanúšikovia neustále kradli tabule označujúce ulicu v Liverpoole. Mesto sa nakoniec rozhodlo, že názov ulice bude napísaný priamo na budovách.

9. Posledný koncert odohrala kapela 29. augusta 1966 v Candlestick Park v San Franciscu. To, že kocert bude posledný, nikto netušil. Ak by to fanúšikovia vedeli, určite by sa nepredalo len 25 000 lístkov z celkovej kapacity štadiónu 42 500.

10. Album z roku 1969 sa pôvodne mal volať Everest. Kapela plánovala letieť do Himalájí a odfotiť tam titulnú fotografiu albumu. Nakoniec ho nazvali Abbey Road a fotografiu odfotili pred nahrávacím štúdiom.

pixabay.com, public domain

11. Dňa 4. apríla sa kapele Beatles podaril rekord, ktorý doteraz žiadna iná kapela neprekonala. Obsadili všetkých päť prvých miest v singlovej hitparáde Billboard Hot 100. Najbližšie k dosiahnutiu tejto méty bol 50-Cent, ktorý obsadil prvé tri miesta.

12. V čase najväčšej slávy a priateľstva sa členovia kapely rozhodli, že si kúpia ostrov. Neskôr chceli na ňom spolu v pokoji žiť. Hlavne mimo kričiacich fanúšikov. Neskôr, keď sa kapela rozpadla, ostrov predali

13. Nepríjemný zážitok má Ringo z recepcie na Britskej ambasáde vo Washingtone D. C. Niekto mu odstrihol kus vlasok ako suvenír. „Títo diplomati ani nevedia, ako sa majú správať,” vyjadril sa neskôr Ringo v rozhovore.

zdroj

 

   

Zanechať komentár

Možnosť pridať prvý komentár

Upozorniť
avatar
wpDiscuz