14 výhod slobodných, ktoré im závidia všetci zadaní

1270

Poznáte to. Kedy ste sa naposledy výborne vyspali? Nie, nemáte deti a ani netrpíte nespavosťou. Len váš partner chrápe ako drevorubač. Aj to jedna z vecí, s ktorými sa single ľudia vôbec nemusia zapodievať. Ľahnú a vstanú si, kedy chcú. Nič a nikto ich neruší. Maximálne budík do práce. Tým nechceme povedať, že sa máte rozísť so svojim partnerom. Iba chceme poukázať na to, že single ľudia nemusia byť smutní, že sú single. Pozrite sa na týchto 14 závideniahodných výhod, ktoré majú.

Sloboda

3 57
Zdroj: canva

Chápeme, máte vážny krásny vzťah, v ktorom si vážite jeden druhého a máte priestor sami pre seba a teda aj potrebnú slobodu. Ale single ľudia majú úplne iný typ slobody. Nemusia sa s nikým vybavovať a dohadovať, keď chcú za kamoškou alebo kamošom vypadnúť preč na víkend. Sadnú do auta a idú. V podstate môžu robiť úplne všetko bez toho, aby im na niekto niečo povedal.

Nemusia robiť kompromisy

4 38
Zdroj: canva

Pokiaľ neznášate, keď musíte partnerovi ustúpiť a robiť kompromisy, tak toto je pre vás. Single ľudia robia kompromisy iba sami so sebou. Či už sa jedná o jedlo, ktoré si chcú objednať alebo aký film si večer pozrú. Vždy si vyberú podľa toho, ako chcú alebo sa konkrétne cítia. Nikto neprevracia očami alebo sa netvári oduto, keď si zapnú po stý krát Denník princeznej.

Môžu si vychutnávať svoju nezávislosť

Riešia si veci po svojom. Naučili sa spoliehať sami na seba a vychutnávajú si to. Kúpia si nové skrinky v Ikey a sami si ich aj zmontujú. To, že im to trvá týždeň, to je ich vec. Ale spravia si to sami a tešia si to a vychutnávajú si ten pocit. Nikto im to toho nekecá a nemusia sa rozčuľovať.

Ich spoločenský život patrí iba im

5 43
Zdroj: canva

Keď ste single môžete robiť fakt čokoľvek. Váš spoločenský život máte nastavený podľa svojich predstáv. Keď sa sľúbia na nejakú párty alebo večeru, nemusia si pýtať od nikoho povolenie. Vrátia sa domov, kedy sa im zachce a nikoho tým nerušia ani nepohoršujú. Keď majú chuť, kľudne môžu ostať spať u kamošky, kde sa párty konala. Nemusia sa obmedzovať v ničom.

Neriešia žiadne vzťahové drámy

Nie vo všetkých vzťahoch sú drámy, ale minimálne je tam vždy potenciál na drámu. Single ľudia sa tomu krásne vyhnú. Nikto im nič nevyčíta, nemusia sa hádať, nemusia sa obhajovať, nemusia hľadať argumenty a nemusia mať potom týždeň stiahnutý žalúdok. Ani nemusia riešiť umelo vyvolané hádky kvôli úplným maličkostiam a sprostostiam, ktoré postupne prerastajú do veľkého konfliktu. Tomuto všetkému sa krásne vyhnú a tým si zachovajú duševnú rovnováhu.

Sústreďujú sa svoje vlastné potreby

6 31
Zdroj: canva

Keď ste slobodní jete, kedy chcete, spíte kedy chcete, čítate si knihu kedy chcete…jednoducho sústreďujete sa iba na svoje potreby. Vo vzťahu naopak sa prispôsobujete a riešite veci za dvoch. Či ste obaja hladní a či máte obaja chuť na dané jedlo a podobne. Je to krása vzťahu žiť v symbióze a rovnováhe a mať tieto veci vyriešené. Ale niekedy je to aj v tých najlepších vzťahoch veľmi únavné a raz za čas to na vás doľahne. Na single ľudí nič doliehať nemusí. Oni také nepoznajú.

Flirtujú bez výčitiek

Nemusia sa kontrolovať a dávať pozor, aby to neprehnali a nepovedali niekomu príliš vyzývavú poznámku. Flirtujú aj s piatimi jedincami za večer? Žiaden problém, žiadna vina. Veď sú predsa slobodní a v ten večer určite nebudú meniť svoj status.

Cestovanie majú jednoduchšie

7 30
Zdroj: canva

Zohnať letenku na poslednú chvíľu, pobaliť iba svoje veci a starať iba o svoje preferencie na dovolenke. To znie ako sen. Ale single ľudia to tak naozaj majú. Myslíte si, že budú osamelí? Ale kdeže. Na dovolenke sa dá vždy s niekým zoznámiť. Keď sú slobodní, majú oveľa viac možností a nemusia mať výčitky svedomia. Okrem iného nemusia riešiť dva kalendáre, ale len jeden. Takže termínov a možností na dovolenku majú oveľa viac.

Trávia viac času s rodinou a kamarátmi

Keďže nemajú doma partnera, o ktorého by sa starali a s ktorým by trávili čas, majú oveľa viac priestoru venovať sa iným svojim blízkym. Môžu byť s nimi ako dlho chcú, nemusia sa ponáhľať, aby stihli uvariť večeru. Sestre, ši bratovi môžu kedykoľvek postrážiť deti. Majú lepšie a trvácnejšie vzťahy so svojou rodinou a priateľmi, lebo sa im naozaj venujú kopec času. Ale keď nechcú, samozrejme nemusia. A hlavne nemusia riešiť povinné obedy u rodiny partnera, ktorú veľmi nemajú v obľube.

Nezodpovedajú sa nikomu

8 13
Zdroj: canva

To, že majú plný drez riadu, oblečenie v sušičke už dva dni a že zomrel ďalší kvet v črepníku, je len a len ich vec. Nemusia sa nikomu zodpovedať a nikto ich nekomanduje. Keď nemajú náladu na upratovanie, tak majú aj mesiac neporiadok v byte. No a? Veď sú single a robia si, čo chcú a hlavne kedy chcú. Keď zase chytia „rapel“ upratovania, nemusia partnera odpratávať z bytu, aby si mohli v kľude upratať.

Môžu sa v kľude sústrediť na svoj seba-rozvoj

Tým, že všetok svoj fokus môžu venovať svojim potrebám a svojej osobe, majú obrovský priestor na seba-rozvoj. Určite to nie je tak, ako s partnerom: akurát, keď otvoríte knihu taliančiny, aby ste sa zdokonalili v slovíčkach, príde váš muž a je hladný a musíte mu spraviť večeru. Oni si tie slovíčka naozaj prejdú všetky. Bez rozptyľovania a rušenia. Majú čas na premýšľanie a tým, že sa nemusia nikomu prispôsobovať, tak majú jasno v tom, čo chcú a čo nechcú. To je pre cestu seba-rozvoja kľúčové.

Majú viac času na svoje koníčky

9 12
Zdroj: canva

Ísť behať o 6 ráno alebo na kanoe o 7 večer, pre nich nie je žiaden problém. Môžu všetok svoj voľný čas venovať svojim záľubám a veciam, ktoré ich nebavia. Nemusia hľadať spoločné hobby, len aby boli s partnerom. Nemusia chodiť na turistiku, keď to z duše neznášajú, len aby potešili svojho partnera. Radšej sa na 5 hodín zavrú do kina a pozrú si naraz tri nové filmy, ktoré vyšli.

Majú sexuálnu slobodu

Môžu mať sex s kým chcú a kedy chcú. Nemusia mať pocit viny, že majú účet na takejto zoznamke, ani keď si s niekým píšu erotické správy. A už vôbec nemusia mať výčitky, keď snívajú o viacerých partneroch naraz. Veď sú predsa slobodní.

Nie sú pod tlakom kvôli záväzkom

10 10
Zdroj: canva

A jedna z najväčších výhod je, že nie sú pod tlakom kvôli záväzkom. Nemusia riešiť žiadosti o ruku, kedy budú mať deti alebo či sa k partnerovi nasťahujú, aj keď sa im veľmi nechce. Všetky tieto tlaky idú mimo nich. Nemusia robiť tieto rozhodnutia a tým pádom ich ani v budúcnosti ľutovať. Vychutnávajú si svoj život bez záväzkov.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.