19-ročná študentka vyskočila z lietadla nad Madagaskarom, kde si nevedno prečo zvolila svoju smrť

5234

Minulý týždeň zomrela iba 19-ročná študentka zo Spojeného kráľovstva po tom, ako priamo nad Madagaskarom otvorila dvere malého lietadla a úmyselne z neho vyskočila. Alana Cutland bola študentkou na prestížnej univerzite Cambridge. Tak ďaleko od svojho domova bola preto, že Madagaskar bol jej výskumnou stážou, ktorú nestihla absolvovať v rámci svojho kurzu prírodných vied. Na ostrove mala stráviť šesť týždňov štúdiom ohrozených krabov.

madagascar fotografia
Foto od photoforyou

Po ôsmich dňoch ale jej rodičia chceli, aby sa vrátila domov. Tušili totiž, že niečo nie je v poriadku. „Jej SMS, e-maily a telefonický kontakt s rodičmi naznačili, že prechádza veľmi ťažkým psychickým obdobím,“ informovala miestna polícia. Niekoľko minút po vzlete dievčina odopla svoj bezpečnostný pás a otvorila dvere malého lietadla Cessna. Otvorenie dvier v polovici letu je mimoriadne nebezpečné a fyzicky náročné, no v takýchto menších beztlakových lietadlách je to oveľa ľahšie.

Objavili sa aj rôzne špekulácie, že incident môže súvisieť s tabletami proti malárii, ktoré Alana užívala. V jej batožine bol objavený doxycyklín a Lariam. Lariam sa používa na prevenciu malárie, no táto tabletka sa kedysi spájala s vedľajšími účinkami, akými sú problémy s duševným zdravím a v niekoľkých prípadoch aj pokusov o samovraždu. Tiež je známe, že spôsobujú záchvaty úzkosti, paranoju a halucinácie. Podľa varovania agentúry FDA: „Ak sa u pacientov vyskytnú nepriaznivé psychické príznaky, ako sú akútna úzkosť, depresia, nepokoj alebo zmätenosť, možno ich považovať za nebezpečné a v týchto prípadoch sa musí liek vysadiť. V takomto prípade by sa mala použiť alternatívna liečba.“ Pred cestou do takýchto destinácii je nesmierne dôležité, aby ste si spolu s lekárom preštudovali index CDC, čiže ktorý liek vám vyhovuje najviac.

Plukovník miestnej polície – D’y La Paix Ralaivaonary však verí, že tento tragický incident nebol spojený s liekmi. Zatiaľ čo jej strýko povedal, že jej rodina si skutočne myslí, že trpela vážnymi vedľajšími účinkami na niektoré lieky, ale nie na tieto, pretože užívala ich už aj minulý rok na ceste do Číny a vtedy to bolo bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Pilot lietadla a ďalší cestujúci uviedli, že sa dievča snažili udržať v lietadle, no neúspešne. Jej telo sa ešte nepodarilo nájsť, pretože je tam veľmi hustá vegetácia.

„Sme zlomení zo straty našej nádhernej dcéry, ktorá rozsvietila každú izbu, do ktorej vošla a prinútila ľudí, aby sa usmiali len tak, bezdôvodne,“ uviedla vo vyhlásení Alanina nešťastná rodina. Buďte pozorní a všímajte si svojich blízkych. Ak sa vám zdá, že sa správajú podozrivo alebo sú nešťastní, či nepokojní, podajte im pomocnú ruku, kým nie je neskoro. Môžete im zachrániť život.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.