3 najnezvyčajnejšie múzea vôbec, ktoré môžeš navštíviť

1361

Ak ste si doteraz mysleli, že niečo také ako múzeum je solídne a vážne miesto, tak ste boli zrejme na omyle. V dnešnej dobe sú ľudia mimoriadne vynaliezaví a múzeum môžu spraviť už hádam na hocijakú tému. Veď tieto 3 nasledujúce sú dôkazom toho, že sú naozaj bizarné a ťažko predstaviteľné.

Museum Friet(hranoliek) v Bruges a Museum Toilets(toalét) v New Delhi patria medzi najbizarnejšie a najzvláštnejšie múzeá na celom svete. Ako už z ich názvu vidieť, je to naozaj čosi zvláštne a ojedinelé. Prečítajte si niekoľko zaujímavosti o nich.

Friet Museum, Belgicko

Belgicko je známe všade po svete najmä vďaka ich čokoláde. A dokonca ste možno nevedeli, ale originálne zemiakové hranolky sa začali vyrábať práve tam. Nachádza sa tu preto toto neobvyklé múzeum.

Bolo vytvorené Cédricovou a Eddy Van Belle rodinou, ktorí takisto založili Belgian Chocolate Museum, Choco-story a Domestic Lighting Museum.
Friet Museum sídli v najstaršej budove, ktorá sa v Bruges nachádza a nazýva sa Saaihalle – bola postavená ešte v roku 1399. Múzeum je veľmi náučné a učí všetkých návštevníkov ako urobiť čo najlepšie hranolky. Na prízemí sa naučíte všetko o histórii zemiakov, ktorá sa datuje 10 000 rokov dozadu a spája sa s Peru. Na 1. poschodí sa naučíte všetko o histórii hranoliek a ako sa do Belgicka dostali. Pivnica je plná rôznych hranoliek, ktoré môžete ochutnať, takže si nezabudnite doniesť kečup.

fries fotografia
Foto od coolmikeol

Creation Museum, Kentucky

Nachádza sa pri Petersburgu v štáte Kentucky. Prezentuje a vysvetľuje pôvod vesmíru, všetok život v ňom a tiež skorú históriu človeka a jeho vývoju.

Podľa ich webstránky múzeum prináša a predstavuje stránky Biblie naživo, ukazuje charaktery ľudí a zvierat v reálnej podobe a umiestňuje ich do známych prostredí v ktorých pôsobili. Keď ho v roku 2007 otvorili, bolo pod paľbou kritiky rôznych ľudí a znalcov od prírodovedcov až po členov cirkvi.

Jeho exponáty odmietajú biologický vývoj a požadujú svet za niečo, čo sa vyvinulo iba pred 6000 rokmi za viac ako 6 dní. Tiež tvrdia, že dinosaury boli na Noemovej arche.

Photo by DariuszSankowski

Museum of Toilets, New Delhi

Toto múzeum je domovom všelijakých toaliet aké kedy vznikli alebo sa vyrobili. Niektoré z nich sú naozaj staré a datujú sa až na 2500 rokov pred Kristom.

Je tam veľké množstvo starých ale aj nových toaliet, ktoré si môžete pozrieť (vyskúšať nie). Dokonca aj steny sú pokryté rôznymi faktami a zaujímavosťami, a tiež informáciami z ich celej histórie.

Na tomto videu si môžete o tomto zvláštnom mieste pozrieť a vypočuť viac.

Viete si predstaviť, že by ste niektoré z týchto naozaj zvláštnych múzeí niekedy navštívili?

Zdroj: thefactsite

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre