4 veci, ktoré môžete urobiť, aby ste predišli šedinám

361

Hoci je farbenie vlasov najrýchlejším spôsobom, ako zakryť šedivé vlasy, nemusí to byť najlepšia voľba pre zdravie vašich vlasov. Našťastie existuje niekoľko zmien v životnom štýle, ktoré môžete urobiť, aby ste si zachovali prirodzenú farbu vlasov. Existujú určité aktívne opatrenia, ktoré môžete prijať na oddialenie šedivenia vlasov, od konzumácie dostatočného množstva živín až po starostlivosť o svoje emocionálne zdravie.

1. Jedzte viac vápnika.

v1 1
Photo by BrightSide

Dostatok vápnika nie je dôležitý len pre vaše kosti a svaly. Ukázalo sa, že vám môže pomôcť zachovať si dlhšie aj vlasový pigment. Štúdie ukázali, že konzumácia 200 mg vápnika denne môže v niektorých prípadoch zvrátiť šedivenie vlasov.

2. Nájdite spôsob, ako zvládať stres.

v2 1
Photo by BrightSide

Neustály stres môže v mnohých ohľadoch ovplyvniť vaše zdravie. Okrem toho, že stres zrýchľuje tep a narúša váš spánok, môže spôsobiť depigmentáciu vašich vlasov. Chronický stres môže viesť k zápalom, ktoré môžu vyvolať poškodenie buniek a spôsobiť predčasné šedivenie vlasov.

3. Prijímajte dostatok bielkovín.

v3 1
Photo by BrightSide

Vyvážená strava je nevyhnutná pre zdravú a krásnu pokožku, vlasy a nechty. Zaradenie potravín bohatých na bielkoviny do jedálnička môže byť obzvlášť užitočné, ak sa snažíte bojovať proti šedinám. Konzumácia dostatočného množstva potravín bohatých na bielkoviny, ako sú vajcia, sójové bôby a mliečne výrobky, by vám mohla pomôcť zabrániť predčasnému šediveniu vlasov.

4. Sledujte svoju hladinu železa.

v4 1
Photo by BrightSide

Ak vaše vlasy predčasne šedivejú, je pravdepodobné, že máte nízku hladinu železa. Železo je základný minerál, ktorý pomáha krvným bunkám prenášať kyslík do celého tela. Ak ste vegetarián a nemôžete jesť mäso, uistite sa, že jete potraviny bohaté na vitamín C, pretože pomáhajú vášmu telu absorbovať železo.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.