5 jedinečných miest na Zemi, ktoré sú ako z filmu

2943

Zem je plná zázračných a neuveriteľných miest, o ktorých by ste si mohli myslieť, že sú vymyslené. Od miest pokrytých ľadom a snehom až po vodopády a jaskyne, svet je plný nádhery. V tomto článku sa pozrieme na 5 miest na zemi, ktoré vám vyrazia dych a pravdepodobne vám pri nejakej ceste poskytnú nezabudnuteľné zážitky.

Pamukkale, Turecko

Pamukkale je pôsobivé prírodné miesto, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti Turecka. Je to kaskádovitý systém prírodných horúcich prameňov, ktoré vytekajú zo skál a tvoria vodopády a bazény s minerálnou vodou. Farba vody je nádherná tyrkysová a biela farba skál dodáva miestu ešte viac na krehkosti.

Zdroj: YouTube Screenshot

Mramorové jaskyne, Patagónia, Čile

Mramorové jaskyne v Patagónii, Čile sú unikátnym miestom, ktoré sa nachádza v jazere General Carrera, druhom najväčšom jazere v Južnej Amerike. Tieto jaskyne sú vytvorené z mramorových stien, ktoré vytvorila voda jazera v priebehu tisícročí. Ich fascinujúce tvary a vzory v stenách jaskýň sa menia v závislosti od osvetlenia a farby vody v jazere. Mramorové jaskyne, Mramorová katedrála a Mramorová kaplnka sú obľúbené medzi návštevníkmi pre svoju klenutú architektúru a pietnu atmosféru. Pretože sú tieto jaskyne prístupné iba loďou, ich návšteva je už samotným dobrodružstvom.

Zdroj: YouTube Screenshot

Jaskyne Naica, Mexiko

Jaskyne Naica sú jedny z najväčších a najhlbších jaskýň na svete. Nachádzajú sa v horách Sierra de Naica v Mexiku a sú známe svojimi kryštálovými tvarmi a neuveriteľnými podzemnými jazerami. Jaskyne sú prístupné iba s vedenými skupinami, ale pre tých, ktorí sú ochotní sa pustiť do tejto dobrodružnej cesty, ponúkajú pohľad, ktorý sa nezabudne.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zhangye Danxia, Čína

Zhangye Danxia je pohoria v Číne, ktoré sa vyznačuje úžasnými farebnými skalami. Skaly sú tvorené rôznymi minerálmi a horninami, ktoré sa spájajú a tvoria úžasné farebné vrstvy. Skaly sa zdajú byť takmer maľované a tvoria obrazy, ktoré nebudete môcť nájsť nikde inde na svete.

Zdroj: YouTube Screenshot

Národný lesný park Zhangjiajie, provincia Hunan, Čína

Národný lesný park Zhangjiajie sa nachádza v provincii Hunan v Číne a je známy svojimi impozantnými skalnými útvarmi a krásnymi scenériami. Toto miesto sa stalo veľmi populárnym turistickým cieľom vďaka hollywoodskemu filmu Avatar, pretože tvorcovia filmu sa inšpirovali starovekou krajinou parku Zhangjiajie.

Jedným z najznámejších bodov záujmu v parku sú skalné útvary nazývané „Hallelujah Mountains“ alebo „Avatar Mountains“. Tieto skalné útvary boli využité ako inšpirácia pre planétu Pandora vo filme Avatar. Výhľad z vrcholu týchto útvarov je nadpozemský a zanechá v návštevníkoch nezabudnuteľné zážitky.

Zdroj: YouTube Screenshot

Jedinečné miesta

Zoznam neuveriteľných miest na zemi by mohol pokračovať ďalej a ďalej, ale týchto 5 miest sú skutočne nezabudnuteľné. Každé miesto ponúka jedinečné zážitky a pohľady, ktoré sa nedajú nájsť nikde inde. Bez ohľadu na to, či sú vaše záujmy prírodné krásy alebo histórické pamiatky, tieto miesta vás určite nesklamú. Ak hľadáte inšpiráciu na vašu ďalšiu dovolenku, tieto miesta by mali byť určite na zozname.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre