Prekvapenie: 5 najlepších slovenských filmov podľa zahraničných divákov!

267

Vitajte pri rebríčku, ktorý mapuje 5 najlepších slovenských filmov podľa zahraničných divákov. Tento zoznam sme našli na zahraničnej filmovej databáze IMDb.

5 – Vojna policajtov (Cop War)

5 najlepších slovenských filmov podľa zahraničných divákov začíname novinkou. Vojna policajtov je akčný thriller z roku 2024, ktorý sa natáčal na Slovensku a v Čechách. V hlavných rolách učinkovali Alexander Bárta, Juraj Loj alebo Patrik „Rytmus“ Vrbovský.

Autor tejto fotografie je David Sedlecký

4 – Svetlonoc (Nightsiren)

Aj toto je relatívne nový počin. Svetlonoc je mysteriózna dráma a horor z roku 2022. O réžiu aj scenár sa postarala známa Tereza Nvotová. V hlavnej úlohe učinkovala Natalia Germani.

3 – Túžba zvaná Anada (Adrift)

Československá dráma z roku 1971, ktorá v anglicky hovoriacich krajinách vyšla pod názvami Adrift alebo Desire Called Anada. Tu sa v hlavných rolách predstavili Rade Markovič a Milena Dravič.

Autor tejto fotografie je Stevan Kragujević

2 – Sojky v hlave (Jays in the Head)

Medzi 5 najlepších slovenských filmov podľa zahraničných divákov patrí aj počin z roku 1983 Sojky v hlave. Niekde je uvádzaný aj ako film z roku 1984. Je to romantická, rodinná a dobrodružná snímka, kde ústredné postavy príbehu stvárnili Braňo Mišík, Elena Podzámska alebo Stanislav Dančiak.

1 – Obchod na korze (The Shop on Main Street)

Absolútne najobľúbenejší slovenský film medzi zahraničnými divákmi je legendárna vojnová dráma z roku 1965 Obchod na korze. V zahraničí vyšla pod názvom The Shop on Main Street. Dodnes má na CSFD skvelé hodnotenie 87% a na IMDb nadpriemerných 82%. V hlavných úlohách hrala dvojica Ida Kamińska a Jozef Kroner.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre