5 nebezpečných drog, o ktorých si možno ešte nepočul

906

Mnoho ľudí je oboznámených s bežne známymi návykovými látkami, ale svet drog ukrýva aj tajomstvá. V tomto článku preskúmame päť menej známych, no nebezpečných drog, ktoré by vám mohli byť dosiaľ neznáme.

Foxy Methoxy

Foxy Methoxy, či 5-MeO-DiPT, je syntetická droga, ktorá pôsobí ako psychedelikum. Je známa svojou schopnosťou vyvolať intenzívne vizuálne a zvukové halucinácie. Riziká spojené s touto látkou zahŕňajú nekontrolovateľné psychické reakcie a zdravotné komplikácie.

white and black owl figurine
Autor tejto fotografie je Colin Davis

Khat

Khat je rastlina, ktorej listy sa bežne konzumujú v niektorých častiach Afriky a Blízkeho východu. Obsahuje stimulanty, ktoré môžu vyvolať pocit eufórie a zvýšenej energetickej úrovne. Je známe že ju používajú teroristi pred útokmi. Avšak, nadmerná konzumácia môže viesť k závislosti a zdravotným problémom.

Dragonfly

Dragonfly, alebo 2C-B-FLY, je halucinogénna látka s podobnými účinkami ako LSD. Často sa predáva ako náhrada za iné drogy, no má vlastné nebezpečenstvá. Medzi riziká patrí psychická nestabilita, nekontrolovateľné stavy a nepríjemné fyzické reakcie.

group of people standing
Autor tejto fotografie je Goashape

Benzo Fury

Benzo Fury, známa aj ako 6-APB, je syntetická droga, ktorá kombinuje stimulačné a psychedelické účinky. Je spojená s vysokým rizikom pre zdravie srdca a krvného tlaku. Osoby užívajúce túto látku môžu zažiť závažné komplikácie vrátane hypertermie a dehydratácie.

Scopolamine

Scopolamine, známa aj ako „prach diabla“ je alkaloid nachádzajúci sa v niektorých rastlinách. Je známa svojou schopnosťou vytvárať amnéziu a zneužívať sa na spáchanie zločinov, vrátane lúpeží a sexuálnych útokov. Jeho konzumácia je mimoriadne nebezpečná a môže mať vážne následky na psychiku a zdravie jednotlivca.

man in gray polo shirt
Autor tejto fotografie je Mishal Ibrahim

Vážte si svoje zdravie a buďte obozretní voči neznámym látkam, pretože ich užívanie môže mať nepredvídané a vážne dôsledky.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.