5 pozitívnych účinkov pláže na vaše zdravie, ktoré vás predsvedčia o tom, že je čas na dovolenku pri mori

677

Pláž môže byť pre nás veľmi prospešná, emocionálne aj fyzicky. Je to najlepší liek, keď sa cítime nahnevane, úzkostlivo alebo vystresovane. Okrem toho, že zlepšuje naše celkové duševné zdravie, môže tiež liečiť kožné ochorenia a dokonca pomôcť spáliť niekoľko kalórií.

Prečítajte si, čo môže pláž urobiť pre vaše zdravie.

Voda

Voda v oceáne je bohatá na množstvo minerálov, ktoré môžu pomôcť liečiť kožné ochorenia, ako napríklad psoriáza a ekzém. Samotná voda môže pomôcť s vecami ako je výplach nosa, zápal prínosových dutín a vysoká horúčka. Môže tiež zvýšiť uvoľňovanie hormónov „dobrého pocitu“: dopamín a serotonín.
Veľký prínos pre naše duševné zdravie má plávanie v oceáne, a to vďaka regeneračným účinkom, ktoré má, keď sme v kontakte s prírodou.

Vánok

Vánok pri oceáne môže pomôcť pri detoxikácií tela. Keď sme na pláži, plníme si pľúca zápornými iónmi, ktoré posilnia náš imunitný systém. Tieto ióny možu mať taktiež antidepresívny účinok a môžu zmierniť príznaky sezónnej afektívnej poruchy.
Po dni strávenom na pláži sa budete vďaka vzduchu cítiť uvoľnenejšie a bude sa vám oveľa lepšie spať.

Piesok

Piesok je prirodzený píling a môže z chodidiel odstraňovať odumretú kožu. Taktiež môže zlepšiť naše zdravie a spomaliť starnutie, pretože pri chôdzi absorbujeme elektróny Zeme. Položenie nôh na teplý piesok spôsobuje, že ľudia relaxujú.
Chôdza po piesku vám pomôže ostať fit, pretože takáto chôdza vyžaduje viac úsilia než na pevnej zemi. Ak budete po piesku chodiť alebo behať spálite viac kalórii.

Zvuk

Zvuk morských vĺn prináša pocit pokoja a rovnováhy. Zlepšuje silu mozgu a jeho uzdravenie, pretože nám napomáha dosiahnuť meditačný stav. Náš mozog má vo všeobecnosti tendenciu reagovať na vodu pozitívne, vrátane jej zvuku. Má schopnosť zvýšiť naše sebapoznanie a nadhľad, ako aj uzdraviť to, o čom si myslíme, že je zlomené.

Farba

Štúdia odhalila, že ľudia, ktorí žijú s výhľadom na oceán, sú menej vystresovaní. Podľa tejto štúdie existuje prepojenie medzi zdravím a modrou farbou vody a oblohy. Modrá farba vo všeobecnosti spôsobuje, že sa ľudia cítia pokojnejšie a uvoľnenejšie. Pláž tak vytvára ideálne prostredie pre ľudí, ktorí hľadajú pokoj a ticho.

Chodíte na pláž často? Pociťujete niektoré z týchto výhod pokiaľ ide o vaše zdravie?

Zdroj

Foto: Brightside

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre