5 zázrakov, ktoré dokáže urobiť studená sprcha s vašou pleťou

4528

Zrejme ste si už zvykli nato, že studené sprchy vám ľahko vedia dodať potrebnú energiu či prebudiť vtedy, keď to najviac potrebujete. Ale sprchovanie sa v studenej vode má tiež množstvo kozmetických výhod. Krátke sprchy studenou alebo mierne studenou vodou sú ľahkým a účinným kozmetickým trikom, ktorý môže mať na vašu pokožku neskutočný vplyv. A aké má výhody sprchovanie sa v takejto vode?

Dodá vašej pokožke zdravý lesk

1 98

Studená voda vám pomôže zvýšiť krvný obeh. Pre tvár to môže znamenať svieži žiarivý vzhľad. Dobrou správou je, že nemusíte byť v nej príliš dlho nato, aby bola vaša pokožka jasnejšia. Na jej vyživenie totiž stačí rýchle osprchovanie sa v mierne studenej alebo vlažnej vode.

Zabraňuje starnutiu pokožky

2 95

Každodenná sprcha v studenej vode pomáha pokožke zostať dlhšie mladšou. Studená voda totiž aktivuje váš nervový systém a telo uvoľňuje hormóny, ktoré bojujú proti stresu. Štúdie naznačujú, že psychický stres má priamy vplyv na starnutie pokožky a negatívne ovplyvňuje mnoho systémov v tele.

Zabraňuje problémom s pokožkou, ktoré súvisia so stresom

3 77

Studená sprcha vysiela do mozgu obrovské množstvo elektrických impulzov a stimuluje uvoľňovanie hormónov šťastia, resp. takzvaných endorfínov. Keď sa uvoľnia v tele, tak hladina stresu klesá a budete menej náchylní na výskyt mnohých kožných problémov, ako je akné, psoriáza či dermatitída.

Sťahuje póry

4 72

Aj keď horúca voda môže odstrániť niektoré z ochranných olejov, ktoré si pokožka sama vytvára, chladná voda dočasne minimalizuje póry. Pomáha tiež dodať tvári vitalitu a zvyšuje jas pokožky. Studená voda tiež môže spôsobiť stlačenie krvných ciev a tvár sa preto môže javiť ako menej opuchnutá alebo červená.

Zmierňuje nepríjemné pocity zo stavu pokožky

5 70

Zatiaľ čo horúce sprchy môžu pokožku skôr zapáliť, spôsobiť začervenanie, svrbenie alebo dokonca olupovanie, tak studená voda robí pravý opak. Pre tých, ktorí trpia svrbivou pokožkou, je preto ideálna voľba sprchovať sa v studenej vode. Podľa jednej štúdie dokonca chladenie pokožky studenou sprchou prispieva k zníženiu intenzívneho svrbenia spôsobeného psoriázou.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.