Týchto 6 plemien psov sa považuje za tie najnebezpečnejšie na svete – Niektoré majú na svedomí stovky usmrtení ročne

26692

Existuje všeobecné presvedčenie, že pes je najlepší priateľ človeka a možno s tým len súhlasiť. Avšak, existuje množstvo plemien a preto treba dodať, že niektoré si vyžadujú veľmi dobrú a prísnu výchovu. Inak sa môže ľahko stať, že sa z nich stane nebezpečný pes pre okolie.

Rovnako ako ľudia aj títo štvornohí chlpáči majú svoje povahy, temperament a inak reagujú na rôzne situácie. Rozhodli sme sa teda zostaviť zoznam 6 najnebezpečnejších plemien.

Americký pitbulteriér

1 12 scaled

Toto plemeno je považované za jedno z najnebezpečnejších a v mnohých krajinách je úplne alebo čiastočne zakázané. Ide o stredne veľkého, inteligentného, sebavedomého a veľmi silného psa. Je tiež známy svojou pracovitosťou a energiou do života. Od roku 2005 do 2017 majú na svedomí psíky tohto plemena smrť 284 ľudí, to však len v rámci USA.

Rotvajler

2 3

Týchto psov by nemal chovať hocikto. Ich povaha a temperament si vyžaduje pevnú ruku cvičiteľa, ktorý bude schopný cvičiť rotvajlera neustále a venovať sa mu veľa i veľmi pozorne. Od roku 2005 do roku 2017 zabili v USA 45 ľudí.

Nemecký ovčiak

3 5

V Spojených štátoch je nemecký ovčiak druhým najobľúbenejším plemenom. V Európe je taktiež veľmi obľúbený a najznámejší je tým, že je súčasťou policajných zložiek všade po svete. A nie je to náhoda, keďže ide o 3. najinteligentnejšie plemeno sveta. Za nebezpečných sa považujú najmä kvôli ich sile a mimoriadne silnému kusu. Podľa údajov spôsobili za rok 2005-2017 v USA 20 úmrtí.

Americký buldog

4 11

Toto plemeno je typické svojou vyšportovanou postavou, silou, vytrvalosťou, energiou, ale aj priateľskosťou. Boli vyšľachtené na prácu a pomoc najmä na farmách. V rokoch 2005-2017 boli zodpovedné za 15 úmrtí.

Bulmastif

5 11

Sú taktiež veľmi inteligentní, energickí a vyšportovaní. Ich prirodzene agresívny temperament sa spolu s nesprávnou výchovou môže stať vražednou kombináciou. Najčastejšie sa bulmastif používa ako strážny pes. Ak dostane správnu výchovu, tak sa z neho stane spoľahlivý a poslušný pes. V období 2005-2017 spôsobili celkom 14 úmrtí.

Sibírsky husky

6 11

Sibírske husky boli od začiatku vychovávané ako pracovné psy, preto nie sú príliš spoločenské. Samozrejme aj v tomto prípade platí, že správnym prístupom a výchovou možno aj z huskyho urobiť priateľské plemeno vhodné do rodiny. Platí teda, že výchova je základ. Od roku 2005-2017 boli zodpovední za smrť 13 ľudí.

 

Zdroj

Foto: Wikimedia, Pixabay

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.