6 prekvapivých príznakov tehotenstva, o ktorých ste pravdepodobne nemali ani tušenia

2753

Hoci je tehotenstvo bezpochyby nádherným obdobím, často sa s ním spájajú aj dosť zvláštne a nepríjemné príznaky. A niektoré z nich sa môžu objaviť veľmi skoro, dokonca ešte predtým, ako váš tehotenský test vyjde pozitívny. Od nezvyčajnej chuti v ústach až po závraty, existuje veľa nepríjemných príznakov tehotenstva, na ktoré po narodení bábätka určite zabudnete.

1. Vaše záchodové sedadlo môže zmodrať.

a1 1
Photo by BrightSide

Ak ste si všimli modré škvrny na záchodovej doske, pravdepodobne si myslíte, že vaše džínsy zanechávajú časť modrého farbiva na vašej pokožke. Tento jav však môže byť v skutočnosti príznakom tehotenstva. Hoci na to neexistujú žiadne vedecké vysvetlenia, mnohé budúce mamičky si všimli, že ich záchodové dosky zmodrali. Jedným z dôvodov môže byť antibakteriálny povlak na záchodovej doske, ktorý reaguje s vašimi tehotenskými hormónmi. Váš prenatálny vitamín môže tiež spôsobiť hormonálne zmeny vo vašom tele, ktoré zase môžu ovplyvniť farbu vášho záchodového sedadla.

2. Máte v ústach chuť kovu.

a2 1
Photo by BrightSide

Tehotné ženy môžu mať veľmi zvláštne chute na jedlo, ale ak cítite v ústach kovovú chuť, v skutočnosti je za tým vedecký dôvod. Tehotenské hormóny ovplyvňujú vaše telo mnohými rôznymi spôsobmi a zvýšenie estrogénu a progesterónu môže spôsobiť, že budete mať v ústach kovovú chuť. Našťastie sa jej môžete ľahko zbaviť žuvaním žuvačky alebo konzumáciou niečoho slaného.

3. Vaše ďasná opuchnú.

a3 1
Photo by BrightSide

Ak si všimnete, že vaše ďasná sú citlivejšie ako kedykoľvek predtým, je možné, že ste tehotná. Tehotenstvo ovplyvňuje prietok krvi v tele, čo spôsobuje opuch a krvácanie ďasien. Uistite sa, že aspoň raz denne používate zubnú niť a zubnú kefku s mäkkými štetinami, aby ste zmiernili príznaky.

4. Páli vás záha.

a4 1
Photo by BrightSide

Nepríjemný pocit pálenia v strede hrudníka sa môže objaviť po príliš korenenom jedle, ale môže byť aj príznakom tehotenstva. V skutočnosti sú tráviace ťažkosti počas tehotenstva veľmi časté, pretože rastúce dieťa neustále tlačí na váš žalúdok. Ak chcete zmierniť tento nepríjemný pocit, skúste obmedziť kofeín a jesť radšej malé jedlá ako väčšie jedlá trikrát denne.

5. Cítite sa nafúknutý.

a5 1
Photo by BrightSide

Nadúvanie môže byť jedným z prvých príznakov tehotenstva. Keď čakáte dieťa, hladina progesterónu prudko stúpne, čo spôsobí, že sa budete cítiť nafúknutá už na začiatku tehotenstva. Progesterón spomaľuje vaše trávenie, vďaka čomu vaše dieťa získava z potravy najviac živín a vy sa cítite nafúknutá.

6. Máte pocit malátnosti

a66
Photo by BrightSide

Závraty, ktoré môžete pociťovať pri vstávaní z postele, môžu byť jedným z prvých príznakov tehotenstva. Zvýšený prietok krvi môže ovplyvniť váš krvný tlak, čo spôsobuje pocit závratu. Hoci pocit, akoby sa miestnosť točila pri každom vašom pohybe, určite nie je príjemný, dobrou správou je, že nie je dôvodom na obavy.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.