6 užitočných vecí, ktoré nás naši rodičia nenaučili

21766

Pamätáte si ešte na to, že ste ako dieťa chceli byť veľmi rýchlo dospelým? Už ste asi prišli na to, ako to bola blbosť. Dennodenné výzvy dospeláckeho života niekedy dajú človeku brutálne zabrať. Naši rodičia sa snažili nás pripraviť na život najlepšie ako vedeli. Popri tom všetkom, ako z nás chceli vychovať slušných a pracovitých ľudí, im ale sem – tam ušli aj praktické veci. No mali s nami aj tak dosť práce, takže je pochopiteľné, že nás nemohli naučiť všetko a na veľa vecí musíme prísť sami. Našli sme pre vás zopár tipov, ktoré by sa vám ako dospelým mohlo hodiť.

Uistite sa, že číslo vášho domu je viditeľné z ulice

3 79
Zdroj: canva

Pokiaľ si prenajmete alebo kúpite dom, uistite sa, že číslo vášho domu je viditeľné priamo z ulice. Môžete ho pripevniť na plot alebo iné viditeľné miesto, aby bolo každému jasné, že je to vaše číslo domu. Vaši priatelia, ktorí vás chcú navštíviť nebudú vedieť nájsť váš dom. Kuriér alebo poštár bude mať ten istý problém. A nechcete predsa, aby vás zaplatený balík z amazonu skončil opäť na depe alebo dokonca u niekoho iného. Aj keď sa vám môže zdať označenie vášho domu neestetické alebo sa naschvál chcete pred niekým zatajiť, označením si ušetríte veľa problémov.

Zaveste si nákupné tašky na vozík

4 51
Zdroj: canva

Tiež neznášate ak sa musíte niekoľkokrát vrátiť k autu, kvôli vybaľovaniu nákupu? My to máme podobne. Keď už máte so sebou viacero vecí a tašiek a nezmestia sa vám do nákupného vozíka, zaveste ich na rúčku vozíka, je tam na to miesto. Ušetríte chodenie hore dole k autu a môžete si v kľude nakúpiť ešte potraviny bez toho, aby ste sa museli naťahovať s taškami. Krásne si budete tlačiť pred sebou, až si ich aj s celým nákupom nakoniec doveziete až k autu. Geniálne. Čo poviete?

Keď vypadne elektrina

5 60
Zdroj: canva

Predstavte si, že je večer. Vy ste sami doma a zrazu vypadne elektrina. Je to veľmi nepríjemné a miestami až strašidelné. Nemusíte však panikáriť. Okrem toho, že majte pripravené sviečky aj so zapaľovačom na ľahko dostupnom mieste, musíte zistiť, či je problém len u vás alebo je celá ulica odstavená. Najjednoduchší spôsob, pozrieť sa na wifi siete na vašom telefóne. V dnešnej dobe ma wifi každý a určite kopu z nich za normálnych okolností vidíte. Ak ich tam bude veľa, takmer bez zmeny, problém s elektrinou máte iba vy. Pokiaľ tam nebudú skoro žiadne, tak je odstavený celý blok. Na základe takej jednoduchej veci sa potom môžete rozhodnúť, ako postupovať ďalej.

Vždy povedzte čašníkom o všetkých vašich alergiách

6 42
Zdroj: canva

Keď sa tešíte na príjemný večer v reštaurácii, posledné, čo si prajete, je skončiť na urgentnom príjme. Preto vždy obsluhe povedzte, na čo ste alergický. Naozaj nestačí povedať iba, aby do jedla nedali lepok alebo, že si želáte bezlepkové jedlo. Musíte povedať, že máte alergiu na lepok. V inom prípade môžu kuchári pripraviť vaše jedlo s rovnakým vybavením, ako jedlo gluténové a vám sa to môže škaredo vypomstiť.

Umývajte si zuby s rukou, ktorú nemáte dominantnú

7 41
Zdroj: canva

Namiesto toho, aby ste na všetko používali vašu dominantnú ruku, lebo vám to ide ľahšie a rýchlejšie, skúste si napríklad zuby umývať tou druhou. Okrem toho, že trénujete mozog, druhú ruku, tak si zabezpečíte aj to, že si silným tlačením na zuby nezničíte ďasná a sklovinu. Plus, ak sa vám náhodou stane niečo s vašou dominantnou rukou, táto druhá nebude až taká nemožná.

Kúpte si zvlhčovač vzduchu, ktorý vám pomôže so spánkom

8 18
Zdroj: canva

Po namáhavom ťažkom dni v práci, si zaslúžite kvalitný a ničím nerušený spánok. Keď však pri zaspávaní ešte dobiehajú v hlave povinnosti a udalosti dňa, je ťažké zaspať. Na váš spánok pôsobí množstvo faktorov, ktoré sa ovplyvniť nedajú. Avšak suchý vzduch nemusí byť dôvodom, prečo sa vám nedarí zaspať alebo sa v noci budíte. Na trhu je obrovský výber zvlhčovačov vzduchu a za pár eur si môžete dopriať spánok po celú noc.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.