7 celebrít sa podelilo o to, prečo prestali používať deodorant

4112

Hoci je používanie deodorantu súčasťou každodennej rutiny mnohých ľudí, jeho každodenné používanie môže mať na vaše zdravie mnoho prekvapivých vplyvov. Od narušenia prirodzeného mikrobiómu vašej pokožky až po zosilnenie telesného zápachu – existuje veľa dôvodov, prečo sa konečne zbaviť dezodorantov. Mnohé celebrity prestali používať deoodoranty a antiperspiranty už pred rokmi a podelili sa o dôvody, ktoré za tým stoja.

1. Cameron Diaz

s1 1
Photo by BrightSide

Mnohé dezodoranty obsahujú škodlivé zložky, ktoré môžu ovplyvniť naše zdravie, a Cameron Diaz nechce riskovať. „Neverím na antiperspiranty. Sú pre vás naozaj škodlivé. Nepoužívam ich už takmer 20 rokov. Smrdíte, pretože používate antiperspirant. Udržuje všetok zápach,“ povedala.

2. Julia Roberts

s2 1
Photo by BrightSide

Herečka z Pretty Woman jednoducho nemá vo zvyku používať dezodorant každý deň. „V skutočnosti nepoužívam dezodorant. Nerada sa o to delím s mnohými ľuďmi. Jednoducho to nikdy nebola moja záľuba,“ povedala.

3. Bradley Cooper

s3 1
Photo by BrightSide

Ocenený herec verí, že sprcha je viac než dostatočná na to, aby sa nepríjemný telesný zápach udržal na uzde. „Deodorant už naozaj nepoužívam. Sprchujem sa často, takže to možno pomáha. Ráno a potom večer. A po cvičení sa osprchujem. Takže možno trikrát denne,“ podelil sa o svoje skúsenosti.

4. Diane Kruger

s4 1
Photo by BrightSide

Trojská hviezda je alergická na deodorant, preto namiesto neho používa parfum. „Používam ho [parfum] každý deň. Ráno mám fľaštičku hneď vedľa zubnej kefky. Som alergická na deodorant, takže si ním dokonca postriekam podpazušie. Vtedy [v posilňovni] sa navyše postriekam. Ale áno, po tréningu asi smrdím… Rada sa delím o svoje nedokonalosti a zraniteľnosti. Táto nemožná honba za mladosťou a dokonalosťou nie je pre mňa,“ povedala.

5. Kendra Wilkinson

s5 1
Photo by BrightSide

Niektoré deodoranty nemusia byť bezpečné pre tehotné ženy a hviezda televíznej reality šou chcela viac dbať na to, aké produkty používa počas tehotenstva. „Aj keď som v tomto tehotenstve sledovala, čo sa dostáva do môjho tela, pozerám sa aj na to, čo mám na sebe. Pila som tiež veľa vody a dokonca sa snažím byť bez deodorantov,“ podelila sa o svoje skúsenosti.

6. Marc Maron

s6 1
Photo by BrightSide

Tento komik priznal, že nikdy nepoužíva deodorant. Je presvedčený, že používanie pačuli je viac než dostatočná starostlivosť o jeho podpazušie.

7. Kourtney Kardashian

s7
Photo by BrightSide

Lekári varujú, že používanie deodorantov a antiperspirantov na báze hliníka sa neodporúča dojčiacim ženám, a Kourtney Kardashian sa ich rozhodla vzdať, aby udržala svoje deti zdravé. „Neverí v používanie deodorantov, pretože si myslí, že to škodí jej dojčeniu,“ povedal jej bývalý partner Scott Disick.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.