Poznáte ten pocit, keď máte chuť na niečo konkrétne a neustále po tom túžite? Tieto druhy chute môžu znamenať, že ste v strese, ale podľa niektorých výskumníkov to môže znamenať tiež to, že vám môžu chýbať niektoré živiny. A čo môže znamenať, ak máte chuť na nasledujúcich 7 jedál sa dozviete v článku.

Štipľavé jedlá

Chilli je veľmi obľúbené u mnohých ľudí. Okrem toho, že zrýchľuje metabolizmu, zložka zvaná kapsaicín dokáže dokonca zmierniť bolesť kĺbov a svalov či zmierniť migrénu. Možno väčšina z vás konzumuje štipľavé jedlá len nevedome a bez toho, že si uvedomí, že sa vďaka tomu cítite lepšie.

Tmavá čokoláda

Niektorá tmavá čokoláda obsahuje viac kofeínu ako plechovka coly (okolo 30 mg). Táto zložka zvyšuje energiu, pretože stimuluje centrálny nervový systém. Takže zakaždým, keď sa cítite unavení a ospalí, je normálne túžiť po čokoládovej tyčinke, aby ste dosiahli vyššiu produktivitu. Druhou možnosťou, prečo vám tmavá čokoláda chutí je to, že potrebujete horčík. 

Arašidové maslo

Všeobecne je arašidové maslo bohaté na nutričné hodnoty. Obsahuje zložku, ktorá sa používa na výrobu liekov, hlavne na zníženie hladiny cholesterolu. Po arašidovom masle môžete túžiť aj z dôvodu nedostatku výživy. Tento produkt je zdrojom bielkovín, antioxidantov, tukov, železa, horčíka a vápnika.

Ľad

Túžba po cmúľaní ľadu je často spojená s nedostatkom železa. Môžu po tom túžiť napríklad ľudia s anémiou, ale aj tí, ktorí s ňou problém nemajú. Skutočný dôvod túžby je nejasný, existuje však názor, že cmúľanie ľadu dokáže zvýšiť bdelosť. Ďalšou menej populárnou verziou je, že po takomto cmúľaní túžite kvôli stresu a emočným problémom.

Zákusok

Zákusky obsahujú veľmi veľa sacharidov. Po zjedení jedného koláča je ľahké sa uspokojiť, pretože toľko kalórií vám dodajú veľmi rýchlo a veľa energie. Výskum zistil, že čas najväčšej túžby po sacharidoch je medzi 15:30 a 17:00 hodinou. Keď zas vaše telo túži po chlebe, koláči alebo cestovinách, chýba mu chróm alebo dusík. Niektorí vedci spájajú chuť jesť sacharidy s nízkou náladou a stresom. 

Mäso a hamburgery

Ak ste zrazu začali túžiť po hamburgeroch, zamyslite sa nad tým, čo presne vás núti po nich túžiť. Pravdepodobne je to červené mäso. V prvom rade je to mäso, ktoré obsahuje veľa bielkovín, takže vášmu telu pravdepodobne chýbajú práve bielkoviny. Červené mäso tiež obsahuje železo, zinok a vitamín B.

Sladené nápoje

Môže to byť len otázka vkusu, že keď niektorí ľudia pociťujú smäd, tak namiesto čistej vody uprednostnia sýtené nápoje. Tieto nápoje obsahujú kyselinu fosforečnú, ktorá interferuje a vylučuje vápnik a horčík z vašich kostí. Ak už pijete sladené nápoje každý deň, je možné, že bojujete s príjmom týchto 2 živín.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.