7 hercov, ktorí získali svoje ikonické úlohy vďaka nezvyčajným dôvodom

15623

Kastingoví režiséri zohrávajú dôležitú úlohu pri úspechu filmu. Zvykli sme si myslieť, že vyberajú hercov na základe ich hereckých schopností. Niekedy však režiséri nájdu tých správnych ľudí na ulici alebo dokonca na Googli.

1. Ryan Gosling vo filme The Notebook

j1 1
Photo by BrightSide

Ryan Gosling je už dlhú dobu srdcovkou nás všetkých a tak sme si mysleli, že vďaka svojmu vzhľadu ľahko získava úlohy. Ale nebolo to tak vždy. Režisér Zápisníka Nicka Cassavetesa si ho vybral z konkrétneho dôvodu, keď mu vysvetlil: „Chcem, aby si hral túto úlohu, pretože nie si ako ostatní mladí herci v Hollywoode. Nie si pekný, nie si cool, si len obyčajný chlap, ktorý vyzerá trochu ako blázon.“

2. Samuel L. Jackson vo filme Pulp Fiction

j2 1
Photo by BrightSide

Keď prišiel čas konkurzu na úlohu Julesa Winnfielda, Quentin Tarantino prišiel neskoro. Samuel L. Jackson sa rozhodol ísť na obed a kým sa vrátil, prišiel aj Tarantino. Jackson bol taký hladný a naštvaný režisérovým meškaním, že keď ho zavolali, priniesol si so sebou hamburger a koktail.

„Ja a Quentin sme sedeli na gauči a on vošiel a začal popíjať ten kokteil, hrýzť ten hamburger a pozerať na nás všetkých. Bol som na smrť vystrašený. […] Oči mu vyliezali z hlavy. A on mi tú úlohu jednoducho ukradol,“ spomína producent Richard Gladstein.

3. Ben Affleck vo filme Gone Girl

j3 1
Photo by BrightSide

Ben Affleck podal jeden zo svojich najsilnejších výkonov v úlohe Nicka Dunnea, milujúceho manžela, ktorý hľadal svoju zmiznutú manželku, zatiaľ čo všetci okolo neho mali podozrenie, že by do toho mohol byť zapletený. Režisér David Fincher prezradil, že Affleck dostal úlohu vďaka svojmu úsmevu.

„Do filmov obsadzujete hercov na základe kritických scén. Vo filme Gone Girl je úsmev, ktorý musí chlapík predviesť, keď ho miestna tlač požiada, aby sa postavil vedľa plagátu svojej nezvestnej manželky. Prelistoval som obrázky na Googli a našiel som asi 50 záberov Afflecka, ako sa takto usmieva vo verejných situáciách,“ povedal režisér.

4. Emma Watson v Harrym Potterovi

j4 1
Photo by BrightSide

Ťažko si predstaviť niekoho iného, kto by hral nadmieru úspešnú Hermionu Grangerovú. Autorka kníh o Harrym Potterovi Joanne Rowlingová si však myslela, že Emma Watsonová je „príliš pekná“ na to, aby hrala túto postavu.

Rowlingová však zmenila názor, keď jej Watsonová nečakane zavolala. „Úplne som sa do nej zamilovala, hovorila asi 60 sekúnd bez toho, aby sa nadýchla, a ja som povedala: ‚Emma, si dokonalá,'“ spomína Rowlingová.

5. Mel Gibson vo filme Mad Max

j5 1
Photo by BrightSide

Niektorí ľudia sa ocitnú na správnom mieste v správnom čase. Mel Gibson bol tým šťastlivcom a nakoniec dostal kultovú úlohu v sérii Mad Max. Gibson nechtiac ukradol úlohu svojmu priateľovi, keď sa na konkurz dostavil pomliaždený a dobitý.

Deň predtým, ako mal Gibson odviezť svojho priateľa na konkurz, sa dostal do brutálnej barovej bitky. Jeho zbitá tvár upútala pozornosť kastingových riaditeľov, ktorí si ho odfotili a potom povedali: „Človeče, v tomto filme potrebujeme čudákov! Keď sa uzdravíš, príď za nami.“

6. Jason Momoa v seriáli Hry o tróny

j6 1
Photo by BrightSide

Jason Momoa získal veľkú slávu vďaka úlohe Khala Droga, brutálneho vodcu svojho ľudu, v seriáli Hry o tróny. Herec bol postavený pred úlohu, že musí vyjadriť osobnosť postavy bez toho, aby povedal jediné slovo. Predviedol teda Haka, tradičný maorský tanec, ktorý náhodou ovládal. Kastingoví riaditelia zostali bez slov z jeho silného výkonu.

7. Wayne Knight v Jurskom parku

j7 1
Photo by BrightSide

Spotená tvár Wayna Knighta bola pre Jurský park ako stvorená. Steven Spielberg ho obsadil do úlohy zloducha Dennisa Nedryho po tom, čo ho videl v scéne Základného inštinktu, kde herec nervózne sleduje Sharon Stone, ako si prekrížila nohy.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.