7 populárnych kozmetických trendov z minulosti, ktoré dokazujú, aká kreatívna bola kedysi móda

2728

Krása má takú veľkú moc, až je to desivé. Stavíme sa však, že nie je desivejšia ako metódy, ktoré sa používajú na jej dosiahnutie. Niektoré z týchto starých skrášľovacích postupov sú také sofistikované, že vám dokážu vyčesať vlasy alebo ich natočiť, a to aj bez akýchkoľvek nástrojov. Našťastie sú už všetky preč a my máme šťastie, že máme bezpečnejšie a pohodlnejšie spôsoby, ako si vylepšiť krásu.

1. Masky na tvár s UV ochranou

z2 1
Photo by BrightSide

Slnečný lesk nebol vždy populárny. Bledá pleť sa považovala za stelesnenie krásy – čím bledšia, tým lepšia. Niektorí ľudia ešte stále nosia masky na celú tvár, ako napríklad face-kini, aby si chránili tvár pred škodlivými účinkami slnka. Masky stále vyzerajú rovnako.

2. Ľadové masky

z3 1
Photo by BrightSide

Masku z kociek ľadu navrhol v 40. rokoch 20. storočia vizážista Max Factor. Kocky sa pripevňovali k maske. Pôvodne ju používali hollywoodske herečky, ktoré trávili veľa času pod teplými reflektormi. Okrem toho výborne znižovala opuchy.

3. Vyhrievaná maska na tvár

z4 1
Photo by BrightSide

V 40. rokoch minulého storočia neboli tieto masky dostupné na každom rohu ako dnes. Odborníčka na krásu Ann Drewová však našla riešenie. Prilba elektricky vyhrievala pokožku hlavy a maska zohrievala tvár.

4. Diéta pásového červa

Väčšina z nás zúfalo túži zhodiť nejaké to kilo a ľudia z minulosti neboli výnimkou. Zmyslom diéty je prehltnúť tabletku s vajíčkom pásomnice vo vnútri. Pásomnica potom naruší vaše trávenie aj vstrebávanie živín. Nakoniec môžete zjesť viac kalórií a napriek tomu schudnúť. Tento spôsob chudnutia je mimoriadne nebezpečný a má viacero komplikácií.

5. Rádiové výrobky na starostlivosť o pleť

z5 1
Photo by BrightSide

Kedysi sa rádium nepovažovalo za rádioaktívne. Marie Curie objavila túto zložku a tvrdila, že má zázračné liečivé vlastnosti. Neskôr jej manžel predstavil líniu kozmetiky, ktorá používala rádium ako hlavnú zložku. Hoci rádioaktívne krémy nespôsobovali veľké škody, ľudia aj tak trpeli hroznými vedľajšími účinkami.

6. Kúra proti pehám

Kedysi sa za pehy museli hanbiť a každý sa ich snažil zbaviť. V 30. rokoch 20. storočia sa za účinný prostriedok považovalo zmrazenie pomocou oxidu uhličitého. Pri aplikácii CO2 sa pacientom zakryli oči nepriedušnými zátkami a museli dýchať cez hadičku, pretože sa im naplnili nosné dierky.

7. Stroj na trvalú

z6 1
Photo by BrightSide

Nemecký kaderník vytvoril objemný stroj na získanie elegantných kučier. K stroju bola pripojená skupina natáčok, ktoré pomocou elektrického prúdu zahrievali valce. Na vlasy sa aplikoval hydroxid sodný a trvalo niekoľko hodín, kým sa konečne dosiahli pekné kučery.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.