7 prípadov, keď herci žiadali zmeny na svojich postavách a dopadlo to fantasticky

47773

Producenti a režiséri majú šťastie, že môžu pracovať s vynikajúcimi hercami a herečkami, ale na prijatie dôležitých rozhodnutí pre film je potrebný tím. Preto je spolupráca pri tvorbe kultových filmov kľúčovou zložkou, na ktorej sa musia podieľať aj herci. Celebrity ako Angelina Jolie odviedli skvelú prácu pri drobných úpravách ich postáv.

1. Angelina Jolie, Maleficent

Photo by BrightSide

Angelina Jolie si chcela dať nos pokryť protézami, aby jej postava vo filme Maleficent vyzerala desivo. Ona a tím maskérov prišli s nápadom zakryť Jolie veci na lícnych kostiach. Ostatní si mysleli, že je to priveľa. Jej sa však tento nápad páčil, pretože tak vyzerala desivejšie. Lady Gaga sa lícnymi kosťami inšpirovala tým, čo mala na sebe vo videoklipe „Born This Way“, a dokonca požiadala o kontaktné šošovky, ktoré vyzerajú ako kozie oči.

2. Catherine O’Hara, Schitt’s Creek

Photo by BrightSide

Na začiatku si Catherine O’Harová nebola istá, ako má znieť prízvuk jej postavy Moiry Rose. Uvažovala však o nej ako o „niekom, kto sa každý deň učí iné slovo a snaží sa ich čo najviac vsunúť do rozhovorov“.

To, že postava v minulosti precestovala celý svet, jej nápad na zmenu prízvuku ešte viac vylepšilo a opisuje ho ako „ústne spomienky na jej cesty po svete“. Postava si osvojila konkrétne dialekty, čo bol pre ňu spôsob, ako si uchovať minulosť týkajúcu sa jej ciest.

3. Scarlett Johansson, Čierna vdova

Photo by BrightSide

Čierna vdova je postava plná tajomstva a Johanssonová nechcela, aby jej sólový film bol o jej pôvode. „Vôbec som nechcela, aby to pôsobilo povrchne. Chcela som to urobiť len vtedy, ak to bude skutočne zodpovedať tomu, kde sa s touto postavou nachádzam. Strávila som taký dlhý čas odlupovaním tých vrstiev – mala som pocit, že ak sa nedostaneme k niečomu hlbokému, tak nie je dôvod to robiť.“

Film je o mnohých ťažkých veciach, napríklad o traume a bolesti, a Johanssonovej postava je odvážna a posilňujúca. Chcela túto postavu vykresliť ako ľudskú, nie ako nejakého „nadčloveka“ bez citov. „Dúfam, že povýšením tohto žánru môžeme hovoriť aj o pochybnostiach o sebe a neistote, hanbe a sklamaní,“ povedala herečka.

4. Emma Corrin, Koruna

Photo by BrightSide

Emma Corrinová povedala, že chcela v seriáli The Crown zobraziť poruchu príjmu potravy princeznej Diany, bulímiu. Štáb pracoval na tom, aby reč jej tela úprimne zobrazovala túto poruchu príjmu potravy, inak by to bolo urážlivé pre ľudí, ktorí si tým prešli. „Nemyslím si, že by sme sa mali vyhýbať týmto rozhovorom. Diana bola veľmi úprimná o svojich skúsenostiach s bulímiou a ja to veľmi obdivujem,“ podelila sa o svoje pocity herečka.

5. Dwayne Johnson, Rampage

Photo by BrightSide

Vo filme Rampage mala gorila George pôvodne smelo zomrieť, ale The Rock (ktorý bol zároveň producentom filmu) povedal, že to chcel zmeniť. „Nemám rád smutný koniec. Ten prináša život – nechcem ho vo svojich filmoch. Keď skončia titulky, chcem sa cítiť skvele.“

Režisér Brad Peyton bol však viac na strane toho, že George na konci zomrie, ako sa vyjadril: „Určite som bol na tej strane, že to bolo tematicky zaslúženejšie, že George zomrie.“

6. Cate Blanchett, Ocean’s 8

Photo by BrightSide

Cate Blanchettová hrala postavu Lou vo filme Ocean’s 8 a pôvodne bola postava pomenovaná po samotnej herečke. Blanchettová s tým však nesúhlasila a povedala: „Ľudia, toto už nie je vhodné. Nemyslím si, že by sme mali postavu pomenovať po mne.“ Scenáristi s tým súhlasili a povedali, že je to „férový názor“. Herečka aj postava sú múdre typy, takže scenáristi ich chceli pomenovať rovnako, ale Blanchettová chcela, aby sa kvôli ich rozdielom od seba trochu oddelili.

7. Dacre Montgomery, Stranger Things

Photo by BrightSide

V minulosti Montgomery hovoril o tom, že chcel, aby tvorcovia seriálu Duffers v druhej sérii trochu poľudštili Billyho s jeho toxickým otcom. Potom v 3. sérii štáb pridal Billyho biologickú matku, a to ukázalo bolesť, ktorú mu spôsobila, keď odišla. „Billyho matka nebola v minulej sezóne na rozdiel od jeho otca veľmi preskúmaná, ale ja som ju naozaj chcel vidieť. Je to zásluha spolupracujúcej povahy Dufferovcov, že ju zahrnuli, a že mi dokonca dovolili predkladať nápady,“ povedal Montgomery.

Zdroj

 

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre