7-ročné dievčatko pokorilo Kilimanjaro. A dôvod? Chcela byť bližšie k svojmu mŕtvemu otcovi

524

Každý deň hľadáme nejaké výhovorky alebo snažíme sa presvedčiť samých seba aj okolie o tom, že sa niečo nedá. No takýto prístup nie je správny. Toto iba 7-ročné dievčatko ti dokáže, že ak sa človeku chce, dokáže naozaj hocičo. Prečítajte si o jej neuveriteľnom výkone, ktorým pokorila svetový rekord.

Sedemročná dievčina sa práve stala najmladšou ženou, ktorá zdolala Kilimanjaro. Urobila to preto, aby mohla byť bližšie k svojmu otcovi, ktorý zomrel. Montannah Kenneyová z Austinu v Texase pokorila svetový rekord, keď sa dostala tento marec na vrchol vysoký 5 895 m.

Photo by youtube

Okrem jej nadšenia z toho, že prekonala svetový rekord, jej hlavný cieľ bol povedať ahoj otcovi, ktorý zomrel, keď mala ešte len 3 roky.

„Ona vie, že má anjela, ktorý sa o ňu stará a žije v nebi,“ uviedla mama malej Montannah. „Vedela, že vrchol tejto hory je nad mrakmi, takže si ho spája s tým, že bude bližšie k svojmu otcovi.“

„Bolo to krásne,“ dodala. „Chcela mu ísť poslať pusu a dúfame, že to videl.“

Photo by youtube

Podľa jej mamy – Hollie, trvá výstup na vrchol okolo šiestich dní. Zatiaľ čo prvý deň stúpania bol pre matku s dcérou relatívne ľahký, zvyšok túry sa ukázal ako veľmi ťažký najmä kvôli častému dažďu a mrazivým teplotám.

Doterajšia držiteľka tohto rekordu bola Roxy Getter: 8-ročná mladá žena, ktorá minulý rok vystúpila na Kilimanjaro so svojou rodinou, a to aj napriek tomu, že ona a jej brat trpia srdcovými problémami.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre