76-ročná babička brázdi jazero Bajkal na korčuliach a to nie je všetko

558

76-ročná babička Lyubov Morekhodová zo Sibíru nie je bežnou dôchodkyňou. Napriek svojmu veku dokáže prežiť tamojšie mrazivé počasie a navyše si získala pozornosť pre svoje korčuliarske zručnosti. Babička sa naučila korčuľovať keď mala 7 rokov a svoje dni trávi na jednom z najhlbších jazier na svete, na Bajkale.

Vyštudovaná inžinierka žije v skromnom dome a stará sa o svoje milované zvieratá. Chová psov, mačky, sliepky, kohútov, teliatká, býky a kravy. Ráno vstáva 5.30, aby nakŕmila kravy a vypustila ich na pašu. Každý deň obúva svoju korčule, ktoré boli vyrobené ešte v roku 1943 a prekorčuľuje po jazere na druhú stranu, aby sa ubezpečila, či sú kravy v poriadku.

Jej manžel zomrel v roku 2011 a babička žije sama, no nie je osamelá. Počas leta ju navštevujú jej vnúčatá a synovci. Aj keď jej rodina trvala na tom, aby sa starká presťahovala do mesta, ona trvala na tom, že ostane na Sibíri, kde sa cíti najlepšie.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre