8 filmových chýb, ktoré sa nedajú prehliadnuť

5448

Je veľa vecí, ktoré robia filmy, ktoré milujeme, takými skvelými, ale to neznamená, že nemajú svoj podiel chýb, či už ide o herca, ktorý pokazí hlášku, alebo o tieň kamery, ktorý sa vznáša nad scénou. Keďže dokonalosť je nedosiahnuteľná, aj tí najstarostlivejší filmári môžu počas výroby niečo prehliadnuť. Preto sa pripútajte, pretože sme pre vás pripravili zoznam 8 filmových chýb, ktoré ste si možno nevšimli – ale keď si ich všimnete, nikdy na ne nezabudnete.

1. Farba očí Legolasa v Pánovi prsteňov

q1
Photo by BrightSide

Vo filme Hobit: Neočakávaná cesta má elfský princ Legolas modré oči. V niektorých scénach počas Pána prsteňov si však môžete všimnúť, že: Dve veže a Pán prsteňov: Legolas má oči sfarbené na fialovo a hnedo, ale v niektorých scénach, najmä v bojových, sa farba jeho očí mení na fialovú a hnedú.

Nemohol nosiť kontaktné šošovky každý deň, pretože mu poškriabali rohovku. V niektorých scénach mu produkčný tím digitálne zmenil farbu očí.

2. Kniha vo filme The Conjuring: The Devil Made Me Do It

q2
Photo by BrightSide

Vo filme sa v jednej scéne objaví polica s knihami. Jednou z kníh je Jonathan Strange a pán Norrell, magická historická fikcia vydaná v roku 2004. Malou, neadresnou chybou je, že film The Conjuring: The Devil Made Me Do It sa odohráva v 80. rokoch 20. storočia.

3. Poznámka vo filme Všetko, všade, naraz

q3
Photo by BrightSide

Vo filme Evelyn drží v ruke kus papiera s napísanými inštrukciami. Zvláštnym detailom v poznámke je, že sloveso „dýchať“ je napísané nesprávne. Neskôr, keď lístok znovu otvorí, je slovo napísané správne.

4. Kniha vo filme Unforgiven

q4
Photo by BrightSide

Vo filme je krátky moment, ktorý odhalí chybu. Gene Hackman sa pokúša čítať knihu, ale kamera zachytí, čo v skutočnosti číta: svoj scenár pre danú scénu.

5. Hlas vo filme Once Upon a Time in Hollywood

q5
Photo by BrightSide

Keď Austin Butler hovorí: „Samozrejme, že mám,“ jeho ústa sa nehýbu, pretože hlas je dabovaný.

6. Tanec Macarena vo filme Richard Jewell

q6
Photo by BrightSide

Film sa odohráva v roku 1996. Muž, ktorý na javisku predvádza Macarenu, má však na ruke hodinky Apple Watch.

7. Rukoväte v Malej morskej víle

q7
Photo by BrightSide

Keď Carlotta prinesie taniere na jedlo, každý má striebornú rúčku. Keď však Sebastian prebehne na druhú stranu, jedna z týchto strieborných rúčok sa zmení na zlatú.

8. Medaila: Príbeh Jeffreyho Dahmera

q8
Photo by BrightSide

V jednej scéne sa Dahmer vracia domov zo základného výcviku v roku 1979 s medailou za službu v národnej obrane, ktorá nebola udelená v rokoch 1974 až 1990.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.