89-ročná dáma ide príkladom všetkým – do dnešného dňa uplietla pre psov v útulku už viac ako 450 prikrývok

256

V útulkoch sú tisíce psov, ktoré čakajú na svoju šancu získať nový domov. Tieto opustené zvieratá sa spoliehajú na zamestnancov útulku a dobrovoľníkov, ktorí sa o ne starajú s veľkou láskou. No robia to zväčša na dobrovoľnej báze, a preto vítajú každú pomoc.

Z davu láskavých pomocníkov však vytŕča jedna staršia dáma. 89-ročná Maisie Green zo Spojeného kráľovstva pletie pre opustené zvieratká deky. Do dnešných dní sa jej podarilo upliesť už viac ako 450 prikrývok. O pomoc žiadal tento útulok pred niekoľkými rokmi bežných ľudí a práve v tom čase jeho žiadosť zachytila aj Maisie.

Myšlienka takto pomôcť zvieratám bola pre staršiu ženu veľmi lákavá, veď konieckoncov miluje pletenie a ide jej od ruky. „Milujem pletenie a milujem psy, takže to je skvelá kombinácia!“ Pletenie jednej deky jej trvá tri dni. Tvrdí, že najradšej pletie počas sledovania televízie. A je nesmierne rada, že aspoň takto môže pomôcť. Pani sa venuje tejto práci už tri roky. „Maisie pravidelne prináša so sebou svoje pletené dary a sme za jej podporu vďační. Zimu neznášame zle len my ľudia, ale aj psíky,“ povedal manažér Rehoming Center.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre