9 nenápadných detailov z filmov, ktoré úplne zmenili náš pohľad na ne

17003

Zatiaľ čo väčšina z nás sleduje film, aby si oddýchla a pobavila sa, niektorí ľudia sledujú každý drobný detail. Ľudia, ktorí tieto filmy tvoria, nám niekedy nechávajú malé Easter eggs a zábavné informácie, ktorých sa môžeme chytiť a dozvedieť sa viac o postavách. Týchto 9 filmových detailov je ťažké postrehnúť, ale niektorí ľudia majú jastrabie oči a nakoniec ich nájdu.

1. Postava Lisy Kudrow vo filme Romy and Michele’s High School Reunion nosí rovnaké sako ako postava Courteney Cox vo filme Scream. 

a1
Photo by BrightSide

Lisa Kudrow a Courteney Cox, ktoré spolu hrali v seriáli Priatelia, mali ešte jedno nečakané spojenie: červené sako, ktoré mali obe postavy oblečené v rôznych filmoch. Sako, ktoré mala Kudrowová oblečené vo filme Romy a Michele: Zraz stredoškolákov, bolo spozorované na Coxovej vo filme Vreskot.

2. Herečka, ktorá hrá Lunu Lovegoodovú v Harrym Potterovi, si náušnice vyrobila sama.

a2
Photo by BrightSide

Náušnice z reďkoviek, ktoré nosí postava Luny Lovegoodovej v Harrym Potterovi, vyrobila sama herečka. Podľa kostýmovej výtvarníčky pre túto sériu Evanna Lynch, ktorá hrala Lunu Lovegood, navrhla mnohé kúsky, ktoré jej postava nosila v skutočných filmoch.

3. Reťazový pancier vo filme Monty Python a Svätý grál je vlastne pletená priadza.

a3
Photo by BrightSide

Niektorí fanúšikovia filmu Monty Python a Svätý grál si všimli, že „reťazová zbroj“, ktorú postavy vo filme nosili, bola len pletená priadza. Aj tvorcovia filmu potvrdili, že je to presné.

4. Koruna Bielej čarodejnice sa roztápa, keď sa jej moc zmenšuje vo filme Narnia: Lev, šatník a čarodejnica.

a4
Photo by BrightSide

V Narnii sa skrýva šikovný detail: V knihe Narnia: Lev, šatník a čarodejnica sa nachádza korunka Bielej čarodejnice. Ako film postupuje a jej moc sa zmenšuje, zamrznutá koruna sa topí.

5. Vo filme Harry Potter a Fénixov rád sú kostýmy Umbridgeovej tým tmavšie, čím je horšia.

a5
Photo by BrightSide

Ďalší malý detail, ktorý dopĺňa svet Harryho Pottera, sa skrýva v knihe Harry Potter a Fénixov rád. Ako film postupuje a postava Umbridgeovej sa stáva ešte horšou, tmavne aj odtieň ružovej, ktorý nosí.

6. Tieň doktora Faciliera zmení dizajn tapety na lebky vo filme Princezná a žaba.

a6
Photo by BrightSide

Tieň, ktorý vrhá doktor Facilier vo filme Princezná a žabiak na tapetu za sebou, jemne mení vzor na lebky, čo naznačuje jeho zlé úmysly.

7. Vo filme Temný rytier si Joker neustále oblizoval pery kvôli protetickým jazvám, ktoré nosil Heath Ledger.

a7
Photo by BrightSide

Jedným z najpamätnejších aspektov postavy Jokera z filmu Temný rytier bolo neustále olizovanie pier. To sa však stalo súčasťou filmu, pretože Heath Ledger si musel neustále oblizovať pery, aby si udržal protetické jazvy na svojom mieste. Nebolo to plánované, ale k postave sa to tak hodilo, že to zostalo.

8. Modré šaty Gal Gadot vo filme Wonder Woman (2017) odkazujú na seriál Wonder Woman z roku 1975.

a8
Photo by BrightSide

Gal Gadot má vo filme Wonder Woman (2017) modré šaty, čím vzdáva hold seriálu Wonder Woman z roku 1975, v ktorom mala podobné šaty Lynda Carter.

9. Laurie a Joe si vo filme Malé ženy (2019) neustále vymieňajú oblečenie.

a9
Photo by BrightSide

Výrazným kostýmovým rozhodnutím v Malých ženách bolo, že Laurie a Joe si neustále vymieňali oblečenie. Kostymérka túto výmenu urobila zámerne, aby ukázala, aké blízke je ich puto.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.