Filmoví a televízni fanúšikovia si často robia domáce úlohy, keď ide o ich obľúbené seriály a filmy. Ale niekedy aj tým najzarytejším fanúšikom môžu uniknúť niektoré málo známe fakty. Preto sme zostavili zoznam prekvapivých zaujímavostí o známych klasikách, o ktorých sme možno ani ako skutoční fanúšikovia nevedeli.

1. Hugh Jackman mohol hrať úlohu kapitána Jacka Sparrowa.

Photo by BrightSide

Pri vytváraní postavy kapitána Jacka Sparrowa mal scenárista Stuart Beattie na mysli Hugha Jackmana. Svojho fiktívneho hrdinu pomenoval po tomto hercovi. Do úlohy však nebol obsadený. Dôvodom bolo, že vtedy bol známy len v Austrálii, ale ešte nie na medzinárodnej scéne.

2. Margaret Atwoodová sa objavila v krátkej scéne v Príbehu služobníčky.

Photo by BrightSide

Margaret Atwoodová, autorka knihy Príbeh služobníčky, si zahrala v prvej epizóde. Hrala úlohu tety. Táto scéna bola skôr náhodná a trvala len niekoľko sekúnd.

3. Carol z Priateľov bola nahradená.

Photo by BrightSide

Jane Sibbettová hrala Carol v Priateľoch od začiatku a objavila sa v 15 epizódach. Nie každý však vie, že Carol v prvej epizóde vyzerala trochu inak. V skutočnosti sa v jednej z epizód objavila matka Bena ako herečka Anita Barone.

4. Jennifer Coolidge takmer odmietla úlohu vo filme The White Lotus.

Photo by BrightSide

Hoci tvorca seriálu Mike White napísal úlohu Tanyi s ohľadom na Coolidge, ona ju takmer odmietla s tým, že sa necíti byť fyzicky fit.

5. Otcov sveter vo filme Coraline.

Photo by BrightSide

Zaujímavým detailom vo filme Coraline je, že otec dievčaťa má na sebe sveter z Michiganskej štátnej univerzity. Tento osobný prvok pridal producent Bill Mechanic, ktorý je hrdým absolventom Michiganskej štátnej univerzity.

6. Bratia v seriáli Trading Places často nosia rovnaké vzory kravát.

Photo by BrightSide

Bratia si neustále zlaďujú vzory kravát, Randolph má vždy motýlika a Mortimer kravatu na krku.

7. Elisabeth Moss takmer odmietla úlohu v seriáli Príbeh služobníčky.

Photo by BrightSide

Elisabeth Mossová prezradila, že takmer odmietla úlohu June Osborneovej v kritikmi oceňovanom televíznom seriáli Príbeh služobníčky. Dôvodom jej váhania je, že mala výhrady voči tomu, že sa nechce tak skoro po skončení seriálu Mad Men pustiť do ďalšieho televízneho programu.

8. Keira Knightley potrebovala roky terapie, aby sa zotavila z Pirátov z Karibiku.

Photo by BrightSide

Keira Knightley mala len 17 rokov, keď sa prvýkrát objavila v úlohe Elizabeth Swann. Hoci bola mladá, hrala po boku super slávneho Johnnyho Deppa. Zrazu pre ňu bola sláva ťažko zvládnuteľná a Knightley sa neskôr dokonca podelila o to, že jej trvalo dlhé roky terapie, kým sa dokázala so slávou vyrovnať.

9. Iwan Rheon takmer hral Johna Snowa v seriáli Hra o tróny.

Photo by BrightSide

Iwan Rheon, známy najmä vďaka úlohe Ramsayho Boltona, bol v seriáli takmer obsadený do úplne inej úlohy. Aj keď to znie neuveriteľne, pôvodne sa uchádzal o úlohu Jona Snowa.

Zdroj

Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.