Absolútne šialené festivaly z celého sveta, 1.časť

336

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudia milujú usporiadavať večierky a festivaly. Mnoho z týchto festivalov usporiadavaných po celom svete majú bizarnú tematiku, na ktorú jednoducho nie sme zvyknutí. Zatiaľ čo väčšina medzinárodných festivalov zdieľa podobné vlastnosti alebo myšlienky, ako jedlo, hry a hudbu, niektoré sú úplne iné a podivné. Poďme sa pozrieť na najviac šialené festivaly, ktoré ľudia robia v mene tradície.

Festival penisov, Kawasaki, Japonsko

Podľa legendy, v rokoch 1603-1867, sa démon s ostrými zubami zamiloval do ženy, ktorá sa rozhodla vydať za muža-človeka namiesto démona. Démon sa teda usadil vo vnútri jej vagíny pred jej svadobnou nocou. Keď sa šťastný pár snažil naplniť ich manželstvo, nahnevaný démon odkusol obrovské sústo ženíchovho penisu. Potom, čo sa žena znova vydala, démon spravil to isté. Nakoniec sa žena rozhodla, že si nechá u miestneho kováča vyrobiť pre seba oceľový falus. Démon sa doň zahryzol, vypadali mu všetky zuby, vyliezol z jej tela a navždy sa stratil.

Teraz, každú jar usporiadava Kawasaki festival penisov, kde sa ľudia navliekajú do obrích kostýmov penisov, napchávajú svoje ústa lízankami a nanukmi v tvare mužských pohlavných orgánov a oslavujú plodnosť a bezpečný sex.

_Yuki_K_/flickr/CC-BY 2.0
_Yuki_K_/flickr/CC-BY 2.0

Thaipusam festival, India

Tento intenzívny hinduistický festival je poctou lordovi Muruganovi, bohovi vojny. Zahŕňa najviac bolestivé a šialené piercingy, aké si len viete predstaviť. Ľudia prepichujú svoje telá a navyše k piercingom pripevňujú ťažké predmety a ťahajú ich za sebou. Tento festival sa oslavuje v južnej Indii, ale pretože sa jedná o náboženskú slávnosť, vyskytuje sa všade tam, kde je veľká komunita tamilov. Môžeme sa s ním preto stretnúť v Thajsku, Malajzii, na Srí Lanke, Južnej Afrike, či Karibiku.

Arief Hidayat Setiawan/flickr/CC-BY-NC-ND 2.0
Arief Hidayat Setiawan/flickr/CC-BY-NC-ND 2.0

„Wife-carrying championship“, Fínsko

Tento festival je vlastne o tom, že muži majú na svojom chrbte a ramenách zakvačenú svoju manželku, s ktorou musia prejsť prekážkovú dráhu. Smiešna predstava, nie? Súťažiaci sú motivovaní pivom zadarmo, ktoré od usporiadavateľa dostanú. Festival nadväzuje na kmeňové praktiky z minulosti.

 Visit Lakeland/via Flickr
Visit Lakeland/via Flickr

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre