Absolútne šialené festivaly z celého sveta, 2.časť

369

Pamätáte si na prvú časť seriálu o šialených festivaloch z celého sveta? Dnes si predstavíme ďalšie bizarné veci, ktoré ľudia tradične oslavujú.

Fiesta de Santa Marta, Španielsko

Táto slávnosť, nazývaná tiež festival blízkej smrti sa každoročne koná v Las Nieves v Španielsku. 29.júla sa zhromaždia stovky ľudí s cieľom ukázať vďačnosť za život. Tí, ktorí mali v piebehu posledných 12 mesiacov zážitok blízky smrti, si ľahnú do rakvy a vynesú ich hore kopcom na cintorín, kde precítia druhú šancu, ktorú od života dostali.

 Viaggio Routard/via Flickr
Viaggio Routard/via Flickr

Opičí bufet festival, Thajsko

Každý november, ľudia v Thajsku usporiadajú „all you can eat“ bufet pre opice. Thajci nanosia kopy najrôznejšieho jedla na ulice a zabávajú sa na tom, ako sa opice prepchávajú jedlom. Táto udalosť bola vytvorená čisto na podporu cestovného ruchu, čiže nemá žiadny hlbší význam.

Chris Gusen/flickr/CC-BY-NC 2.0
Chris Gusen/flickr/CC-BY-NC 2.0

Entroida festival, Španielsko

V meste Laza, sa každoročne odohráva vcelku zvláštne násilný festival. Najprv, do seba ľudia hádzali handry nasiaknuté bahnom, potom mladí muži z dediny zbierali ohnivé mravce z hôr, nasypali ich do vriec s bahnom, priliali ocot, aby mravce rozzúrili a následne si ich hádzali do tváre. Entroida je galícijská verzia katolíckeho karnevalu.

 Lucky2013/Pixabay/CC0 1.0
Lucky2013/Pixabay/CC0 1.0

El Colacho, Španielsko

El Colacho, známy tiež ako festival skákania cez deti sa oslavuje od roku 1620. Každé dieťa mladšie ako 1 rok môže byť zavinuté do zavinovačky a umiestnené na matrac s ostatnými bábätkami. Následne ich preskakuje muž oblečený ako diabol. Tento festival má byť požehnaním, pretože má očisťovať bábätká od zla a ochraňovať ich pred chudobou.

 Jtspotau/via Wikipedia
Jtspotau/via Wikipedia

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre