Dnes na vážnejšiu historickú tému o osobe, ktorú pozná aj ten najväčší “hejter” dejepisu a téme, ktorej sa venujú v dnešnej dobe média a politici  viac ako kedykoľvek predtým . Upozorňujeme, že nasledujúci článok je čisto historického a vzdelávacieho charakteru. V žiadnom prípade nepropaguje fašizmus ani iné formy neznášanlivosti a rasizmu.

Adolf Hitler

1.Hitler osobne nenavštívil jediný koncentračný tábor.

 

2. Jeho prvá “láska” bola židovka. Bohužiaľ nikdy nenabral dostatok odvahy, aby s ňou prehovoril.

 

3. Nebol by to Adolf Hitler ale Adolf Schicklgruber, keby si jeho otec nezmenil meno v roku 1877.
4. Trpel chronickou plynatosťou a užíval kvôli tomu až 28 liekov.

5. Pod jeho velením vznikla prvá “anti-fajčiarska” kampaň v histórií ľudstva.

kampan

6. Počas 1.sv vojny britský vojak ušetril zraneného vojaka – presne tak bol ním Adolf.

7. Mal iba jeden semenník.

8. Počas bombardovania Liverpoolu bol bombardovaný aj dom jeho synovca – ten sa naštval a vstúpil do americkej armády aby sa pomstil.

9. Jeho vzorom bol Henry Ford – jeho portrét mal vyvesený v kancelárií za stolom.

Henry Ford

10. Bol vegetariánom a presadzoval zákony proti týraniu zvierat.

11. Kňaz jedného dňa zachránil 4 ročného chlapca pred utopením –  meno chlapca bolo Adolf Hitler.

12. Adolf počas pobytu vo väzení napísal vedeniu spoločnosti Mercedes a so žiadosťou o lízing.

13.  Rakúsky židovský doktor ošetroval Hilterovu rodinu zadarmo, pretože mali finančné ťažkosti. AH neskôr tohto doktora ušetril a nazval ho ” ušľachtilý žid “.

14. V roku 1939 bol nominovaný na nobelovú cenu za mier.

15. Ako dieťa sa chcel stať kňazom.

16. Americká tajná služba sa snažila “otráviť” jeho jedlo pomocou ženských hormónov aby ho zošentštili.

17. V roku 1938  sa objavil na obálke magazínu Time ako muž roka .

times

18. Mal strach z mačiek .

19. Snažil sa zhromaždiť čo najviac židovských artefaktov aby po vojne vytvoril “múzeum vyhynutej rasy”.

20. Vyhlásený za mŕtveho bol 1.Mája  rovnako ako Usama Bin Ladin.

21. Hitler, Stalin, Trotsky, Tito a Freud, všetky tieto mená žili v jednu dobu vo Viední iba pár kilometrov od seba . Niektorí z nich boli pravidelní návštevníci rovnakých podnikov.

22. Nikdy  sa nenaučil riadiť auto, viedol však vývoj Volkswagen-u.

23. Nemecký úradník, ktorý odporučil Hitlera na ocenenie “železného kríža” bol žid.  Neskôr bol zadržaný avšak SS ho prepustili keď zistili o koho sa jedná.

24. Novomanželia dostávali jeho knihu ” Mein Kampf”ako svadobný dar.

 

25. Aj keď veril, že je pre ženy atraktívny, kvôli politickým ambíciám chcel ostať slobodný .  O pomere s Evou Braunovou sa nemecký ľud dozvedel až po vojne.
26. Pred holokaustom bola poskytnutá možnosť pre USA a Veľkú Britániu prijať židovských “utečencov” . Obidve krajiny odmietli.

TIP! Vedeli ste, že Hitler užíval kokaín alebo Že Stalin vykradol banku? Telo Charlieho Chaplina po jeho smrti ukradli a požadovali zaň výkupné !  Oveľa viac zaujímavostí nájdete v tejto super knihe teraz so zľavou 20% –  Do obchodu ←
27. Počas vylodenia v Normandií, Adolf Hitler práve spal, nikto sa neodvážil vyslať ďalšie rozkazy bez jeho vedomia a rovnako sa nikto neodvážil ho zobudiť.

 

zdroje: bbc, wiki (viacero podstránok), randomhistory, nydailynews

6
Zanechať komentár

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RobertMarosZabudol somMajoRiškooo Recent comment authors
  Subscribe  
nové najstaršie Najlepšie hodnotené
Upozorniť
Riškooo
Anonym
Riškooo

“Pred holokaustom bola poskytnutá možnosť pre USA a Veľkú Britániu prijať židovských “utečencov” . Obidve krajiny odmietli.”

o tomto, by som chcel trošku viac, ak by bolo, nejaký relevantný zdroj, máme? 🙂

Majo
Anonym
Majo

Riškooo : Podľa mňa je to tak trochu hlúposť. Konečné riešenie židovskej otázky (holokaust) bolo dohodnuté na konferencii vo Wannsee v roku 1942. Vojna s Veľkou Britániou a USA teda už nejaký ten čas zúrila. Akosi si neviem predstaviť, že by sa zrazu začali nejaké rokovania o výmene obyvateľstva… K sťahovaniu židov do USA a VB isto došlo, ale podľa mňa nešlo o nejakú ponuku Hitlera alebo nejaký pokus zaviesť sťahovanie židov na globálnej úrovni ako to podáva tento článok. Aj keď priznávam, že na toto obdobie nie som expert… Dosť pochybný mi pripadá aj bod 2. o jeho židovskej… Read more »

Maros
Anonym
Maros

Konecne riesenie zidovskej otazky mohlo byt “dohodnute” na konferencii vo Wannsee v roku 1942, ale perzekucia zidov na nacistickom uzemi zacala uz pred rokom 1938, kedy boli zbavovani majetkov, obcianstva, prav a slobod. Uz v roku 1935 boli prijate tzv. Norimberske zakony, ktore znacne obmedzovali zidovsku mensinu. Samotny utlak ci opresia zidov zacala s nastupom NSDAP k moci v roku 1933. Prve priame prejavy konecneho riesenia mozme vidiet v noci z 9. na 10.11.1938 kedy sa udiala tzv. Kristalova noc a doslo k prvym umiestneniam zidov do koncentracnych taborov. To o com sa pojednavalo v clanku je uvedene aj v… Read more »

Robert
Anonym
Robert

Neexistuje žiadny oficiálny záznam o tejto ponuke. Ani v USA ani vo Veľkej Británií.

Robert
Anonym
Robert

bod 3. – Hitlerov otec Alois si zmenil priezvisko a nie meno, bolo to v roku 1876 a nie v roku 1877. Zmenil si ho (resp. chcel si ho zmeniť) na Hiedler a nie na Hitler. Úradník, ktorý vystavoval príslušné doklady sa pomýlil a priezvisko napísal foneticky. Alois s tým súhlasil, že to znie lepšie. Napriek tomu, že súhlasil s priezviskom Hitler, sa v úradnej knihe pomýlil a podpísal sa Hiedler namiesto Hitler. Jeho podpis si je možné pozrieť v archíve matriky v Braunau am Inn.
Overte si fakty!

Zabudol som
Anonym
Zabudol som

“14. V roku 1939 bol nominovaný na nobelovú cenu za mier.” To nominovanie bolo myslené ironicky, len tak bokom 🙂