Umelec otláčaním ženského pozadia tvorí umelecké diela

507
Haris Lithos
Haris Lithos

Haris Lithos je umelec, konkrétne maliar so žiarivou osobnosťou. Jeho zmýšľanie a práca sú dôvodom na zamyslenie a reflexiu. Gréckeho umelca preslávili najmä diela s odtlačkami pozadia svojich ženských modeliek a trefné citáty, vystavené ako veľké nápisy na stenách galérii. Haris Lithos je svojský a charizmatický umelec, ktorý na grécke konzervatívne pomery tvorí extravagantné diela. Jeho kritickosť sa prejavuje v jeho tvorbe spolu s neúnavnou silou napredovania. Prinášame vám rozhovor s týmto gréckym talentom, ktorý je vyzbrojený silou a odvahou odolávať gréckej realite.

Haris Lithos
Haris Lithos

Aký podnet ste mali na to, aby ste sa stali umelcom?

Nemyslím, že som mal nejaký konkrétny podnet, išlo skôr o nejaké vnútorné vnemy. Ľudia s takmer rovnakými podnetmi sa môžu každý vydať odlišnou cestou. Napríklad dve deti môžu vyrastať v tej istej rodine, vychovávaný tak isto, ale jeden sa stane váženým podnikateľom, druhý kňazom. Podnety sú veľmi diskutabilné.

Čo hovoríte na každodennú rutinu vašej práce?

Každodenná rutina mojej práce je môj každodenný život. Od chvíle, keď sa prebudíte až do chvíle, kedy zaspíte ste stále v nejakej pracovnej činnosti alebo rutine života, či už vedome alebo nevedome.

Haris Lithos
Haris Lithos
Haris Lithos
Haris Lithos

Čo vás na vašej práci baví najviac? Proces alebo výsledok?

Oboje, každé z rôznych dôvodov.

Je zrejmé, že grécka spoločnosť prechádza ťažkým obdobím. Myslíte, že môže maľba, poézia, či všeobecne umenie prebudiť v ľuďoch stav uvedomovania si dôležitých problémov?

Umenie je tvorené mnohými spôsobmi a slúži na rôzne účely. Myslím, že prebudenie nehrozí, ale pri moderných grékoch môže nastať niečo tomu podobné. Nie som pesimista, ale realista. Grék vníma cirkevné symboly a kostol zvláštnym spôsobom, ktorý je až vyškolený televíziou a modernou masovou zábavou.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Vedieť zniesť realitu a žiť v nej.

Haris Lithos
Haris Lithos
Haris Lithos
Haris Lithos

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre