Asi nikto by sa nesťažoval, keby bol považovaný za krásneho človeka, no krása prináša isté úskalia. My vám ich teraz predstavíme.

2708

Mohlo by to zniesť namyslene, či povýšenecky, ale faktom zostáva, že niektorí ľudia sú krajší ako iný. Dokonca sa vymykajú priemeru štandardu krásy a nech to znie akokoľvek malicherne pre týchto ľudí to môže byť občas väčším prekliatím, než darom.

Títo ľudia sa môžu zdať, že sú sebaistí, niekto by ich možno obvinil až z prílišnej sebaistoty, avšak ako by sme ich mohli súdiť a vynášať rozsudky, ak by sme ich nepoznali? Oni musia žiť so svojím vzhľadom, ktorý priťahuje pozornosť. Ich príbehy nám možno tak trochu otvoria oči o tejto problematike a ich neľahkej situácií.

Ľudí nezaujíma váš názor

Celý čas mám pocit, že ľudia absolútne nevnímajú, čo im vravím. Týka sa to najmä mužov. Vždy sa snažím vyzerať upravene a príťažlivo, to ale neznamená, že sa budem na vás len pekne usmievať. Je pre mňa naozaj zarmucujúce, keď ste so mnou len pre to, aby ste sa mnou mohli chváliť. Prikyvovať na všetko, čo poviem a flirtovať. Viem, že to nie je najväčší ani najhorší problém na svete, ale predstavte si, že sa chcete rozprávať o niečom pre vás dôležitom, no jediné na čo muži hľadia, je váš výzor. A je im jedno, čo im chcete povedať, alebo ako sa pri tom cítite.

smiling woman wearing white and black pinstriped collared top
Photo od Štefan Štefančík na Unsplash

Je ťažké mať spoločenský život

woman in white and black striped shirt standing on yellow sunflower field during daytime
Photo od Antonino Visalli na Unsplash

Rozhodne si nemyslím, že by som sa krásou vyrovnala modelkám alebo misskám, ale i tak sa mi dostáva veľa pozornosti od opačného pohlavia. Často však dostávam komplimenty aj od žien a to vo všetkých vekových kategóriách.

Výhodou príťažlivosti je, že sa ani nemusíte príliš namáhať, aby ste urobili na ľudí dobrý prvý dojem. Hovoríme tomu „haló efekt”. Ľudia, ktorí vás prvýkrát vidia a zdáte sa im pekný, automaticky predpokladajú, že ste aj dobrý človek.

Problém však nastáva, keď chcete s niekým nadviazať priateľstvo. Takmer každý začne o vás zmýšľať v negatívnom ponímaní – a to platí pre ženy aj pre mužov. Ženy totiž predpokladajú, že hráte nejakú hru a po čase sa z vás vykľuje falošná mrcha. Muži vás vnímajú veľmi podobne. Rozhodne pre nich nebudete osobou, ktorej by verili. Dosť možno by sa nevedeli zbaviť pocitu, že nebudete mať problém podviesť ich.

Často ich prepadá pocit, že sa im všetci smejú

selective focus photography of woman waving her hair
Photo od Verne Ho na Unsplash

Pre svoju krásu sa na nich často prílišne upierajú pohľady ľudí. Na začiatku vám to môže lichotiť, po čase však nadobudnete pocit, že na vás ostatný hodnotia každý detail – aj ten najmenší. Potom už ľahko prepadnete pocitu, že ste ľuďom na smiech. 

Ľudia chcú, aby zlyhali

shallow focus of a woman's sad eyes
Photo od Louis Galvez na Unsplash

Ak máš niečo, čo iný nemajú, si niekým alebo vyzeráš nejako, skrátka zdanlivo máš navrch – zdá sa, že sa máš dobre, ľudia ťa začnú nenávidieť. Nie všetci, avšak existujú tak neprajní ľudia, ktorí priam zúfalo chcú vidieť ako upadáte na duchu pod ťarchou ťažkostí.

Priateľskosť vyzerá ako flirtovanie

selective focus photography of woman wearing black and white tribal pattern blouse near green trees during daytime
Photo od Allef Vinicius na Unsplash

Naozaj pre mňa nie je jednoduché nájsť si pravých priateľov. Napriek tomu sa snažím vždy vystupovať milo a správať sa prívetivo. Veľa sa usmievam, snažím sa každému pomôcť a pochváliť ho. Mám rada spoločnosť ľudí, no niekedy sa stretávam s nepochopením. Aspoň, čo sa týka mužov, a to predovšetkým zadaných mužov. Neraz som sa dostala do problému s ich priateľkami, pretože si mysleli, že si na ich partnera robím zálusk. Nebolo to tak. Pravdepodobne si o mne urobili mienku len na základe mojej krásy a zdanlivej vyzývavosti. 

  • Ľudia majú vo zvyku podceňovať moju inteligenciu len preto, že som podľa niekoho „až príliš pekná.”
  • Majú tendenciu si myslieť, že sa vďaka svojej kráse dostanem všade. Nie, aj ja musím absolvovať pohovor a takisto si vystáť radu v čakárni u lekára. 
  • Nie ojedinele sa stáva, že by ma muži obťažovali. Či už svojimi nevhodnými pohľadmi alebo narážkami. Občas sa neštítia ani dotknúť sa ma.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre