Ako by vyzeral človek za predpokladu, že by mal iného zvieracieho predchodcu?

4743

S evolučnou teóriou sa stretávame už na základných školách. Mimo iného sa opiera aj o tvrdenie, že máme s našimi opičími obyvateľmi našej planéty spoločného predka, čo malo za následok na oko viditeľnú podobnosť s týmto druhom. Zamysleli ste sa však niekedy ako by to vyzeralo keby sme sa nevyvinuli „z opice“ ale z nejakého iného predka? Francúzsky filozof a umelec Charles Le Brun áno a vďaka fyziognómií spolu s niekoľkými ďalšími vednými disciplínami vytvoril náčrty, ktoré znázorňujú tvár človeka za predpokladu, že by mal iného zvieracieho predchodcu. Samozrejme je náčrty potrebné brať s rezervou ale zaujímavé určite sú.

1

 

2

 

3

4

 

5

6

 

7

 

8

91011

12

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre