Aby na vás všetci susedia boli hrdí: 10 spôsobov ako byť ten najlepší sused !

1696

Život v priateľskej štvrti je  niečo, čo si želá každý z nás. Avšak, nie každý sa riadi heslom „podľa seba súdim teba“ Byť skvelým susedom si však nevyžaduje veľké gestá. V skutočnosti sú to niekedy malé skutky láskavosti, ktoré majú najväčší efekt. Tu je 10 jednoduchých spôsobov, ako sa stať najlepším susedom v bloku a vytvoriť vo svojej komunite príjemnú a priateľskú atmosféru.

Dajte to tichšie

radio

Všetci si radi vychutnávame hudbu, televízne programy alebo projekty pre domácich majstrov, ale nezabúdajte, že hlasné zvuky môžu byť pre vašich susedov rušivé. Buďte ohľaduplní a udržujte hlasitosť na primeranej úrovni, najmä počas skorých ranných alebo neskorých nočných hodín.

Podeľte sa o úsmev

Úsmev môže niekomu výrazne zlepšiť deň. Keď uvidíte svojich susedov, srdečne sa na nich usmejte a priateľsky ich pozdravte. Obaja sa tak budete cítiť dobre a pomôžete vytvoriť príjemnú atmosféru.

Ponúknite pomocnú ruku

8 10


Ak vidíte suseda, ktorý zápasí s nákupom potravín alebo prácou na dvore, ponúknite mu pomoc. Podanie pomocnej ruky im môže uľahčiť deň a vybudovať v susedstve pocit spolupatričnosti.

Upracte si

upracte siDobre udržiavaný dvor nielenže vyzerá skvele, ale zároveň ukazuje, že vám záleží na vašej komunite. Pravidelne koste trávnik, zastrihávajte kríky a udržiavajte chodník bez odpadkov.

Buďte ohľaduplní k domácim zvieratám

10 4

Ak máte domáce zvieratá, dbajte na to, aby ste ich mali pod kontrolou a upratovali po nich. Preukážete tým úctu k majetku svojich susedov a pomôžete udržiavať čisté prostredie pre všetkých.

Zorganizujte stretnutie

11 1

Naplánujte susedské posedenie, grilovanie alebo herný večer, aby ste podporili spoločenské kontakty a zblíženie. Je to skvelý spôsob, ako spoznať nových susedov a podporiť priateľstvá v rámci komunity.

Otvorene komunikujte

Ak sa vyskytne problém alebo obava, riešte ju pokojne a priamo so susedom. Otvorená komunikácia môže vyriešiť prípadné nedorozumenia a vytvoriť pevnejší vzťah.

Dbajte na parkovanie

13 1
Pri parkovaní buďte ohľaduplní. Neblokujte príjazdové cesty ani neparkujte na vyhradených miestach, ktoré patria iným. Tento jednoduchý akt zdvorilosti môže výrazne prispieť k udržaniu dobrých vzťahov so susedmi.

Privítajte nových susedov

14 1
Keď sa prisťahuje nová rodina, predstavte sa a srdečne ju privítajte. Môžete dokonca pripraviť malý darček, napríklad pečivo alebo zoznam miestnych zdrojov, aby ste im pomohli pohodlnejšie sa usadiť.

Spoločne oslavujte

Podeľte sa so svojimi susedmi o radosť zo špeciálnych príležitostí, ako sú narodeniny alebo sviatky. Pozvite ich, aby sa pripojili k oslavám, alebo im doneste malý darček, aby ste im vyjadrili svoje uznanie.

 

Byť skvelým susedom znamená byť priateľský, ohľaduplný a solidárny. Dodržiavaním týchto desiatich jednoduchých tipov môžete vo svojom susedstve vytvoriť srdečné a príjemné prostredie a tešiť sa zo silnejšieho pocitu spolupatričnosti. Tak sa do toho pustite a buďte najlepším susedom v celom susedstve !

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.