6 chýb, ktoré musíte v živote spraviť, aby ste boli silnejší

1145

Nemáme radi, keď robíme chyby. Zneisťuje nás to alebo vytáča a klesá nám kvôli tomu sebavedomie. Teda, ak si každú drobnosť veľmi pripúšťame. Chyby sú však v skutočnosti veľmi dobré a prospešné. Bez chýb by bolo všetko fádne a nudné a všetci by sme sa správali ako roboti. Keďže dokonalosť neexistuje, existujú chyby. My sme pre vás objavili týchto 6, ktoré z vás spravia silnejšieho jedinca.

Žiadny plán B

3 73
Zdroj:canva

Záložný plán je alfa a omega všetkého, do čoho sa v živote pustíte. Život je iba hra a je veľmi premenlivý. Tak isto sú premenlivé rôzne okolnosti, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Preto je to fajn mať z zálohe vždy plán B. Niektorí majú pre istotu ešte plán C alebo D, nám však úplne postačí, keď máte plán B. Už sa vám určite stalo, že ste záložný plán nemali a niečo sa vďaka tomu skončilo úplnou katastrofou. Ako napríklad posledná záhradná oslava, kde ste pozvali kopu ľudí, nemali ste pre nich žiadny priestor ako úkryt a spustila sa štvorhodinová búrka. Všetci sa po polhodine zdvihli a išli domov. Chýbal vám jednoducho plán B. Keďže sa to naučili tou ťažšou cestou, odteraz máte záložný plán vždy po ruke.

Domnienka, že viete všetko

4 48
Zdroj:canva

Túto chybu robí prekvapivo veľmi veľa ľudí. Majú z nejakého dôvodu, vsugerované a naozaj veria, že vedia všetko. Nikto predsa nevie všetko. To sa predsa ani fyzický nedá. Oni si to aj napriek tomu myslia. Keď patríte alebo ste patrili medzi tento typ ľudí, určite viete, že sa vaše vnímanie po čase zmení. Život vás sám naučí a dá vám po prstoch presne vo chvíli, keď to budete najmenej čakať a vtedy pochopíte, že sa máte ešte veľa čo učiť.

Používať iba „áno“

5 58
Zdroj:canva

Už sme napísali aj článok, ako sa veľmi slušne naučiť hovoriť „nie“. Medzi nami je stále kopa takých, ktorí sa toho boja. Pokiaľ nenastal pre vás ten správny čas, ono to príde samé. Ocitnete sa v situácii, ktorá bude nanajvýš nekomfortná a nepríjemná a to iba vďaka tomu, že ste povedali „áno“ na niečo, čo totálne neznášate. Presne v tomto momente, ako budete trpieť dôsledky svojho „áno“ sa naučíte životnú lekciu a nabudúce už odmietnete.

Zlé vzťahy

6 48
Zdroj:canva

Človek, ktorý pestuje toxické a nefunkčné vzťahy, nemôže byť nikdy šťastný. Čím skôr na to prídete, tým lepšie. Odborníci sa zhodujú, že pre šťastný a plnohodnotný život a dobré psychické zdravie, by mal mať človek dobré vzťahy. Tie negatívne by mal ukončiť. Toxické a zlé vzťahy vás iba ťahajú dole, neustále sa kvôli nim trápite a stále chcete niečo zachraňovať a napravovať. Tieto vzťahy sú však nefunkčné a prázdne. Nie je tma, čo napraviť. Potrebujete nabrať odvahu a zbaviť sa takých vzťahov.

Skrývanie sa v komfortnej zóne

7 47
Zdroj:canva

Nič nemusieť, žiť si svoj krásny stereotyp a stereotypne aj zomrieť, to je zhrnutie života ľudí, ktorí odmietajú opustiť svoju komfortnú zónu. Nikam sa neposúvať, v ničom nenapredovať, iba jednoducho stagnovať, to môže byť problém. Či už je to strach alebo pohodlnosť, ktoré nás tam stále držia, raz budeme nútení tu zónu opustiť a až potom človek vlastne pochopí, o čo všetko tým prichádzal.

Veľa rozprávania, málo počúvania

8 23
Zdroj:canva

Každý sa rád počúva. Človeku tak stúpa sebavedomie, cíti sa ohromne a je stredobodom pozornosti. Sú však medzi nami aj takí, ktorí iných nepustia k slovu a ak sa aj k slovu niekto dostane, stratia záujem o to, aby počúvali. Aktívne počúvanie však prináša do života veľa príjemných vecí. Okrem toho, že sa človek toho veľa dozvie, môže sa aj veľmi naučiť. Nedostatočné počúvanie druhej strany môže viesť k značným problémom. Keď si na to privykneme, nepočúvame poriadne nikoho. Ak podpíšeme niečo, čo nechcete alebo súhlasíme s niečím, čo je absolútne neprípustné, život nám dal zase raz jednu lekciu

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.