Neetické, nemorálne, protizákonné. Napriek tomu sa vie, ako chutí ľudské mäso.

264

Nad týmto ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezamýšľali. Napokon ide o veľmi nemorálnu a neetickú otázku, ktorú by ani nemalo byť možné rozlúsknuť. Napriek tomu to ľudí zaujímalo a hľadali odpovede. Ako chutí ľudské mäso? Je skôr slané alebo sladké, či trpké? Podľa katalogizovaných kanibalov však chutí ľudské mäso prekvapivo dobre.

Ak máte silný žalúdok a potrebu dostať sa k subjektívnym odpovediam opisujúcim chuť ľudského mäsa, potom ste tu správne. V určitých krajinách sveta totiž stále existujú kanibali, ktorých muži zákona zatknú a postavia pred súd. Väčšina z nich nie je príliš komunikatívna, no stačí ak sa nájde jeden a ľudia môžu byť v skutočnosti pohoršení nad tým, čo sa dozvedia.

Mäso zo stehna chutí ako hovädzie mäso 

person slicing a meat on brown wooden board
Autor tejto fotografie je José Ignacio Pompé

Muž menom Greg Foot dostal absolútne šialený nápad, čo bolo ale horšie – neostalo to len pri nálade, on ho totiž aj naozaj zrealizoval. Urobil si biopsiu stehna, aby zistil ako chutí ľudské mäso. Nakoľko je vo väčšine štátov konzumácia ľudského mäsa nezákonná, toto bol jediný spôsob ako získať odpovede. Greg sa toho rozhodne nebál a chuť prirovnal k hovädziemu mäsu. 

Albert Fish tvrdil, že je ľudské mäso príjemne sladké

Tento muž celý svoj život pracoval ako maliar sanatórií. To však ľudia ešte nevedeli o jeho veľmi nechutnej záľube. Po tom čo ho policajti chytili a usvedčili, sa priznal, že zabil chlapca menom Billy Gaffney, uvaril si z neho guláš a ten zjedol. Údajne si na ňom pochutnával 4 dni. Mäso bolo krehké, šťavnaté a sladké. 

Kanibal z Nemecka tvrdil, že je výraznejšie ako bravčové mäso

a couple of pigs that are laying down
Autor tejto fotografie je Kenneth Schipper Vera

Odsúdený kanibal Armin Meiwes nielenže opísal ľudské mäso ako podobné bravčovému, zároveň dodal, že je výraznejšie a chutnejšie. Pripravoval si ho s kroketami a ružičkovým kelom. 

Je to najsladšie mäso

raw meat on stainless steel tray
Autor tejto fotografie je Kyle Mackie

Naozaj, ak sa v niečom ľudia chutnajúci ľudské mäso zhodovali, tak v tom, že chuťovo bolo sladké. Potvrdzuje to i ďalší prípad Alfreda Packera, ktorý sa v roku 1874 plavil po mori, no spolu s posádkou ich zastihla tuhá zima, kedy sa im minulo jedlo, a tak aby prežili, museli sa uchýliť ku kanibalizmu. Na konci ich výpravy prežil iba Packer. Krátko na to ako ho zatkli opísal hrôzy, ktorých sa musel dopustiť (za najsladšie považoval ľudské prsia). 

Ľudia z kmeňu Korowai tvrdia, že chutí ako mäso kazuára

Zdroj: wikimedia common

V roku 2006 sa austrálsky novinár Paul Raffaele stretol s kmeňom Korowai z Indonézskej Novej Guiney s cieľom spoznať ich kultúru. Pri svojom spoznávaní zistil, že kmeň verí tomu, že ak niekto zomrie, v skutočnosti ho posadla khakhua, čarodejnica, ktorá požiera ľudí zvnútra. Aby kmeň zbavil danú osobu (aj keď je mŕtva) čarodejnice, musí telo zjesť. 

Raffaele sa predstaviteľov kmeňa pýtal na chuť – tí ju prirovnali ku kasuárovi. Ide o vtáka z Novej Guiney a severnej Austrálie, ktorý sa podobá na pštrosa alebo emu.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre