Ako kúpiť novú práčku naozaj výhodne?

184

Kupujete novú práčku, chcete pritom ušetriť? Ako môžete kúpiť práčku naozaj výhodne? Odpoveď je jednoduchá: nakupujte cez internet a využite niektorý z osvedčených spôsobov, ako nakupovať výhodnejšie.

Pracka

Kúpte si práčku cez internet

Práve nákupy cez internet vám totiž v porovnaní s nákupom v klasických kamenných predajniach prinášajú hneď niekoľko možností, ako ušetriť.

 

1. Využite výpredaje

Jedna z najjednoduchších, a zároveň aj najbežnejších praktík nakupovania cez internet. Na stránkach mnohých internetových obchodov nájdete špeciálnu sekciu výpredaj, v ktorých nájdete práčky so zľavou. Navyše, eshopy s elektronikou ponúkajú výpredaje počas roka aj niekoľkokrát. Medzi najznámejšie patria rôzne sezónne výpredaje, ako napríklad novoročný výpredaj, v ktorom môžete kúpiť práčku so zľavou po Vianociach alebo tzv. Black Friday – nákupný sviatok, ktorý vás poteší akciami už v novembri.

 

Náš tip: Takúto sekciu nájdete napríklad v internetovom obchode Alza.sk pod názvom Výpredaj tovaru, akcie a zľavy.  si tak môžete užiť počas celého roka.

 

2. Počkajte si na Black Friday

Jedným zo špeciálnych výpredajových období je aj Black Friday (alebo Čierny piatok), ktorý je práve v obchodoch s elektrospotrebičmi často najväčším výpredajom roka. Mnohé obchody s elektronikou prichádzajú počas Black Friday so zľavami až do výšky 80 %. Ak teda nákup práčky odkladáte už dlhšie, tých pár dní sa vám určite oplatí počkať. Tento rok pripadne Čierny piatok na 27. novembra, avšak niektoré obchody poskytujú výrazné zľavy nielen počas tohto jedného dňa, ale počas celého týždňa.

Do kampane Black Friday sa každoročne zapája aj obchod Datart. Pritom práve tento obchod patrí medzi tie, kde trvajú akcie najdlhšie – dokonca až 10 dní. Využite teda  pri nákupe vašej novej práčky aj vy, určite neoľutujete.

4mtqm88z6khtm4l

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Porovnávajte ceny

Nakupovanie cez internet prináša so sebou aj výhodu jednoduchého porovnania cien medzi jednotlivými obchodmi. Najlepšie teda spravíte, ak si vybraný model práčky vyhľadáte na stránkach jednotlivých predajcov a vyberiete si tú najvýhodnejšiu. Čo je ešte lepšie, tento proces vám uľahčia tzv. cenové porovnávače, ktoré proces porovnania urobia dokonale za vás.

 

4. Buďte verný

Byť verným sa určite oplatí. A to aj v obchodných vzťahoch. Ak totiž nakupujete pravidelne v niektorom obchode, ktorý poskytuje vernostný program, môžete získať rôzne výhody v podobe dodatočnej zľavy z ceny práčky, dopravy zdarma alebo iných benefitov.

 

5. Ušetrite s cashbackom

Ďalším z obľúbených spôsobov, akým môžete ušetriť pri nákupe práčky cez internet, je tzv. cashback. Stačí, ak sa zaregistrujete na niektorom z cashbackových portálov, nakúpite cez vybraný internetový obchod s elektronikou a po stanovenom čase dostanete späť vopred dohodnutú čiastku z nákupu. Takýmto spôsobom dokážete ušetriť aj niekoľko percent z vášho nákupu. Avšak – peniaze nedostanete späť hneď pri nákupe, ale až o niečo neskôr.

 

6. Vyskúšajte zľavové kupóny

K obľúbeným formám zliav pri nakupovaní online dnes už patria aj zľavové kupóny. Ako to funguje? Ak ste našli svoju práčku v obchode, v ktorom sa dajú uplatniť zľavové kupóny, jednoducho použijete zľavový kód do políčka na zadanie zľavy v nákupnom košíku. Internetový obchod vám odpočíta buď konkrétnu zľavu z práčky alebo si v ňom môžete uplatniť iné benefity, napríklad dopravu zdarma.

A ešte jedna malá rada na záver: Ak máte obavy nakupovať výhradne cez internet, pokojne si vyberte v kamennej predajni, kde vám s výberom poradia. Nákup však už potom môžete realizovať online, a to často aj o niekoľko desiatok percent výhodnejšie.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.