Ako sa vysporiadať s neopätovanou láskou v týchto 7 krokoch

2265

Láska, ktorá nie je opätovaná, veľmi bolí. Aj keď sa snažíte zranenému človeku pomôcť a hovoríte mu presne tie veci, že veď na svete je takmer 8 miliárd ľudí a že určite príde niekto lepší. V momente najväčšej bolesti a zármutku takéto frázy nepomáhajú. Každá neopätovaná láska je síce iná, ale intenzitu bolesti majú veľmi podobnú. Vôbec nie je ľahké sa cez takúto skúsenosť preniesť. Bývava to dokonca ešte ťažšie ako rozchod, kde aspoň nejaký čas láska opätovaná bola. Rozhodli sme sa pre vás spísať zopár tipov, ktoré vám pomôžu toto obdobie prežiť a preniesť sa cez to ľahšie.

Musíte urobiť rozhodnutie, že sa posuniete ďalej

3 10
Zdroj: canva

Nádej, že sa veci obrátia vo váš prospech alebo sa zmenia, vám iba zbytočne ubližuje. Predlžuje totiž niečo, čo už ste mali dávno uzavrieť a neexistuje tam iná cesta. Musíte si to iba sami uvedomiť. Akonáhle si to uvedomíte, potrebujete urobiť rozhodnutie. Vedomé rozhodnutie, za ktorým si budete stáť. Nemáte na výber, iba ísť ďalej a neobzerať sa späť. Toto je jediná cesta, ako sa prestať točiť v začarovanom kruhu a stále prepadať toxickým vzorcom správania, ktoré ste riešili doteraz. Vždy keď tam bola iba malilinká nádej, zase ste tomu prepadli úplne. Takéto správanie sa dá kľudne prirovnať k závislostiam na omamných látkach. Jednoducho s tým neviete prestať. Nikto vás neobviňuje ani neosočuje. Je to veľmi veľmi ťažké, keď sa do niekoho bezhlavo zamilujete. Ale vo finále musíte byť na seba tvrdí a posunúť sa ďalej.

Rešpektujte rozhodnutie druhej strany

4 5
Zdroj: canva

Táto časť je ohromne náročná. Niekoho milujete tak, že by ste za neho položili život, ale musíte rešpektovať, že s ním nikdy nebudete a že on alebo ona vás nemiluje. Naozaj veľmi ťažké. Láska sa ale nedá u nikoho vynútiť ani pričarovať, keď to k vám raz niekto necíti, bohužiaľ s tým nič nespravíte. Musíte sa s tým zmieriť, rezignovať a rešpektovať rozhodnutie druhej strany. Aby to bolo o niečo ľahšie, tak si skúste dookola opakovať, že tých, ktorých naozaj ľúbime, necháme ísť. Je to naozaj tak. Ak je to skutočná láska. Ak daného človeka naozaj milujete, necháte ho ísť, aby bol šťastný, aj keď s niekým iným. Aj keď vám to možno bude trhať srdce na márne kúsky. Tento boj nemáte ako vyhrať. Nápoj lásky nefunguje.

Precíťte svoju bolesť

5 6
Zdroj: canva

Je nesmierne ťažké a bolí to. Či už je to odmietnutie alebo zlomené srdce, je to veľmi veľa negatívnych a bolestivých emócií, ktoré budete musieť zvládnuť. Najlepšie sa s nimi vysporiadate tak, že sa necháte tú bolesť precítiť. Vieme, je to strašidelné a znie to priam nesplniteľne, ale verte nám, toto je jediná cesta. V takomto období vám zle a budete cítiť neuveriteľnú bolesť a budete sa ju snažiť potlačiť niekam do úzadia, aby to proste prestalo bolieť. Keď to však urobíte, nikdy sa s tým úplne nevyrovnáte. Skúste preto nechať bolesť tak, aby ste ju precítili, ale nedovoľte, aby vás ochromila úplne. Takto bolesť postupne začne ustupovať a vy sa začnete liečiť a postupne sa z toho dostávať.

Rozptýľte sa nejakou inou osobou

6 6
Zdroj: canva

Je to bohužiaľ asi jediná cesta. Kľúčom k úspechu je nebyť v ich blízkosti a prestať dúfať. To sa vám, ale nepodarí, pokiaľ nebudete svoj čas venovať niekomu inému. Ak ste napríklad priatelia, bude to o to ťažšie a trápnejšie. Keď však chcete priateľmi aj zostať a nechcete toho človeka úplne znenávidieť, je dôležité aby ste mali po boku niekoho iného. Bude to trochu nefér voči tomu novému človeku, lebo bude pre vás pravdepodobne iba prestupná stanica na to, aby ste sa z toho dostali, ale je to nutnosť. A nikdy neviete, či sa z prestupnej stanice nakoniec nestane láska na celý život.

Nájdite si rozptýlenie

7 5
Zdroj: canva

Budete prechádzať ťažkým procesom, kde budete musieť zvládnuť bolesť, smútok, negatívne myšlienky a s tým všetkým sa nakoniec nejako vyrovnať. Nemôžete však dopustiť, aby to zničilo váš život alebo vás. Preto je dôležité prísť na iné myšlienky a nájsť si rozptýlenie. Najlepšie a najviac osvedčené sú aktivity, pri ktorých sa dokonale zničíte. Bojové športy, dlhé behy, posilňovňa…jednoducho kombinácia toho, že si niekde vybijete hnev a smútok a unavíte sa natoľko, aby ste potom nemali energiu riešiť a premýšľať nad tým, čo sa vlastne stalo. Po čase sa z toho stane príjemná rutina a okrem toho, že budete fit a budete vyzerať skvele, rýchlejšie sa z toho dostanete.

Požiadajte o pomoc

8 2
Zdroj: canva

Nie každý vie zvládnuť takúto nálož emócií sám. A to je úplne v poriadku. Keďže vašou prioritou je to, aby ste sa cítili dobre a neprišli ste z toho o rozum, kľudne vyhľadajte pomoc. Vyplakať sa niekomu na ramene, a to doslovne, vie niekedy pomôcť viac ako si myslíte. Či už sa rozhodnete pre dobrého priateľa, či priateľku alebo niekoho z rodiny, urobte to čo najskôr. Pokiaľ nikoho z najbližších nechcete otravovať alebo sa s nimi necítite komfortne, aj to je v pohode. Nájdite si psychológa alebo psychoterapeuta, ktorý si vás rád vypočuje a rád vám pomôže. Vôbec sa za to nemusíte hanbiť. Je to normálna vec. A verte, či nie, potom si poviete, že to boli jedny z najlepšie investovaných peňazí vo vašom živote.

Pracujte na svojom sebavedomí

9
Zdroj: canva

Takýto zážitok vás rozbije na márne kúsky. O vašom sebavedomí ani nehovoríme. Preto si skúste svoje sebavedomie pomaly začať odznova budovať. Krôčik po krôčiku praktizujte vďačnosť za všetko, čo máte a za všetko v čom vynikáte. Spíšte veci, ktoré na sebe máte radi a dajte si ich na viditeľné miesto. Keď sa budete cítiť najhoršie, vždy si to prečítajte. Okrem toho, že postupne získate svoje sebavedomie späť, odpúta to vašu myseľ a prinesie rozptýlenie.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.