Geniálne nápady ako si na niektorých letiskách môžu cestujúci krátiť čas.

1545

Letiská môžu pre niektorých ľudí predstavovať semenište stresu, paniky, problémov a náhlenia sa, predovšetkým, ak ich návšteva letiska čaká prvýkrát, alebo ich predchádzajúca skúsenosť nebola práve pozitívna. No ak ste už zdatný „letec“, poznáte postup a dokážete sa orientovať, môžete to zvládať celkom bez problémov. 

Vtedy si môžete užiť i vymoženosti, ktoré letiská ponúkajú. Niektoré z nich sú tak trochu netradičné a možno ste o nich ani nikdy nepočuli. Málokedy sú totiž vystavované na obdiv, čo je skutočne škoda. My sme sa rozhodli na ne upozorniť a pokúsiť sa nimi zaujať. 

Medzinárodné letisko JFK v New Yorku má k dispozícii zubnú ordináciu

woman in white long sleeve shirt sitting on black and white polka dot chair
Photo od Jonathan Borba na Unsplash

Väčšinou je táto ordinácia využívaná zamestnancami letiska, no nie je vylúčené, aby ju navštívili aj cestujúci. Nikto predsa nedokáže ovplyvniť náhlu bolesť, citlivosť, zlomený alebo vypadnutý zub. Ak sa vám teda niečo podobné prihodí, zrovna na tomto letisku máte k dispozícii jednoduché riešenie.

McCarranovo medzinárodné letisko v Las Vegas má tajnú spálňu

Zdroj: flickr

V prípade, že ste príliš unavený, vystresovaný alebo len nemáte radi ruch a premávanie sa ľudí priestormi letiska, máte možnosť sa utiahnuť do „tajnej“ miestnosti a oddýchnuť si, prípadne si dopriať vytúžený spánok.  

Medzinárodné letisko Daniel K. Inouye v Honolulu má k dispozícii záhradu

Zdroj: wikimedia common

Toto letisko ponúka možnosť príjemnej prechádzky cez záhradu v štýle čínskej, japonskej alebo havajskej kultúry. Nachádzajú sa tu rybníky plné rýb, miniatúrne vodopády a zeleň, kam až oko dovidí. Oddýchnite si a popremýšľajte, možno sa vám podarí načerpať novú inšpiráciu. 

Medzinárodné letisko O’Hare v Chicagu ponúka štúdio jogy

Zdroj: wikimedia common

Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch aj tu sa letisko snažilo svojim cestujúcim, ale i zamestnancom pomôcť cítiť sa lepšie. Štúdio jogy im môže zmierniť stres. Zastaviť sa smie každý, pred letom si precvičiť telo, ponaťahovať svaly a uvoľniť ducha. 

Súčasťou letiska Schiphol v Amsterdame je meditačné centrum a kaplnka

Zdroj: flickr

Či už ste nábožensky alebo duchovne založený, či si len chcete v tichu oddýchnuť od zvyšku sveta, tu máte túto možnosť. Meditačné centrum sa skladá z 3 miestností – v jednej nájdete úplný pokoj, druhá je určená na čítanie a tretia je zasadačka, kde sa cestujúci stretávajú, spoznávajú a vedú konverzácie. 

Medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta má psí park

Zdroj: flickr

Cestovať môžete samozrejme aj so psom, každému však musí byť jasné, že je to o niečo náročnejšie, nie však nemožné. Letisko v Atlante myslí aj na psíčkarov a zriadilo dva vonkajšie parky, kde sa psy môžu prebehnúť, vykonať potrebu, napiť sa vody, tiež majú k dispozícii rôzne reliéfne oblasti. 

LAX sa môže pochváliť vyhliadkovou vežou

Zdroj: wikimedia common

Na tomto letisku si môžete krátiť čakanie na let návštevou vyhliadkovej veže, kde sa môžete pokochať nádherným výhľadom. K dispozícii máte i teleskop, ktorý poskytuje letisko. 

Medzinárodné letisko Incheon v Južnej Kórei má centrum kultúrnych zážitkov

Zdroj: wikimedia common

Tu sa rozhodne nebudete nudiť a každý si príde na svoje. Centrum si zamilujú hlavne ľudia, ktorí si chcú počas medzipristátia pozrieť nejakú tú kultúru. Pri návšteve centra vám predvedú kórejské remeslá ako je výroba vejárov alebo peračníkov, a to zadarmo. Skvelý spôsob ako zabaviť dospelých aj deti, nie? 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
9. septembra 2023 22:35

Kosicke letisko ma bufet